RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Lis zabrał głos ws. afery mobbingowej: Zestaw rozdmuchanych półprawd

Tomasz Lis przed Sejmem (fot. Darek Majewski/Gallo Images Poland/Getty Images)
Tomasz Lis przed Sejmem (fot. Darek Majewski/Gallo Images Poland/Getty Images)

W sieci ujawniono fragmenty wyznań podwładnych Tomasza Lisa, którzy skarżą się na poniżanie, wulgaryzmy i seksistowskie odzywki publicysty, skutkujące u nich atakami paniki. – To zestaw półprawd, ćwierćprawd, rozdmuchanych i poprzekręcanych. Jest to oparte na zeznaniach i wyznaniach dwóch osób, które według mnie w stu procentach zasadnie usunąłem z redakcji – skomentował całą sprawę w TOK FM Tomasz Lis, były naczelny „Newsweeka” i wieloletni pracownik Ringier Axel Springer.

Wulgaryzmy, poniżanie i seksistowskie odzywki. Szokujące informacje ws. Tomasza Lisa

Zarząd Ringier Axel Springer Polska zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Tomaszem Lisem – poinformowała spółka bez podawania...

zobacz więcej

W piątek w audycji TOK FM wspomniano o tekście wp.pl, w którym byli podwładni Tomasza Lisa skarżą się na jego zachowanie. Wspominają o zaglądaniu w dekolt, poniżaniu i żartach z osób LGBT+.

– Zostałem wywołany pośrednio do odpowiedzi ws. tekstu, którego nie miałem szans przeczytać, bo usłyszałem o nim dokładnie w momencie, gdy wychodziłem z domu do radia – powiedział Lis.

Zobacz także:   Tomasz Lis w PO? Poseł Platformy: Widzę go na naszych listach

Zaznaczył, że tylko przeleciał wzrokiem po tekście, ale mniej więcej wie, o co chodzi, gdyż wcześniej dostał pytania od autora.

Twitter huczy ws. Lisa. Oberwało się Olejnik i Węglarczykowi

Zarząd Ringier Axel Springer Polska zdecydował o natychmiastowym zakończeniu współpracy z Tomaszem Lisem – poinformowała spółka bez podawania...

zobacz więcej

– To zestaw półprawd, ćwierćprawd, rozdmuchanych i poprzekręcanych. Jest to oparte na zeznaniach i wyznaniach dwóch osób, które według mnie w stu procentach zasadnie usunąłem z redakcji. Dziś zrobiłbym dokładnie to samo – zaznaczył.

Zobacz także:   Ringier Axel Springer natychmiastowo kończy współpracę z Lisem

– Zbyt ekstensywnie nie chcę tego komentować, bo nadmierne komentowanie bzdur tylko je nobilituje – stwierdził Tomasz Lis i stanowczo podkreślił, że „to wszystko”, co ma do powiedzenia w tej sprawie.

My też chyba przełożymy sprawę na kiedy indziej albo nie wiadomo na kiedy – podsumował prowadzący rozmowę kolega Lisa Jacek Żakowski i postanowił nie kontynuować tematu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej