RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wimbledon. Świątek poznała rywalkę

Liderka rankingu tenisistek Iga Świątek (fot. Julian Finney/Getty Images)
Liderka rankingu tenisistek Iga Świątek (fot. Julian Finney/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Liderka rankingu tenisistek Iga Świątek występ w Wimbledonie rozpocznie od meczu z Chorwatką Janą Fett. Magdalena Fręch zagra z Włoszką Camilą Giorgi, Maja Chwalińska – z Czeszką Kateriną Siniakovą, Magda Linette – z Meksykanką Fernandą Contreras Gomez, a Katarzyna Kawa – z Kanadyjką Rebeccą Marino.

Tak dobrze jeszcze nie było. Pięć Polek zagra w Wimbledonie

Aż pięć Polek wystąpi w rozpoczynającym się w poniedziałek Wimbledonie. Do Igi Świątek, Magdy Linette i Magdaleny Fręch, które miały zapewniony...

zobacz więcej

25-letnia Fett na liście WTA jest dopiero 254. Do turnieju głównego dostała się przez kwalifikacje. Najwyżej - na 97. pozycji - sklasyfikowana była w 2017 r. Świątek nie miała wcześniej okazji z nią grać.

Z pozostałych Polek najtrudniejsze losowanie ma Fręch (WTA 92). Giorgi w rankingu jest bowiem 26. Siniakova zajmuje 63. miejsce, Marino 107., a Contreras Gomez 153.

Wracająca do gry słynna Amerykanka Serena Williams zagra z reprezentującą Francję Harmonu Tan. Świątek z Williams może zmierzyć się dopiero w finale.

Losowanie odbyło się w piątek w Londynie. Mecze pierwszej rundy zaplanowano na poniedziałek i wtorek. Finał zmagań kobiet ma się odbyć 9 lipca.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej