RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zjednoczona Prawica wciąż wyraźnie prowadzi [SONDAŻ]

Zjednoczona Prawica utrzymała poparcie na poziomie 37 procent (fot. PAP/Rafał Guz)
Zjednoczona Prawica utrzymała poparcie na poziomie 37 procent (fot. PAP/Rafał Guz)

Zjednoczona Prawica z 37–proc. poparciem, na Koalicję Obywatelską chciałoby głosować 27 proc. Polaków, a na Polskę 2050 Szymona Hołowni 11 proc. – wynika z sondażu pracowni Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Nowy sondaż. Ziobro i Bielan potrzebują PiS, a Nowoczesna – PO

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się już teraz, nie byłoby przełomu, bo większość głosów przypadłaby PiS. Jednak ani Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry,...

zobacz więcej

W przeprowadzonym przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl badaniu poparcia dla partii politycznej Zjednoczona Prawica utrzymała poparcie na poziomie 37 proc.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chciałoby zagłosować 27 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania.

Z 11–proc. poparciem na podium znalazła się Polska 2050 i jest to spadek o 1 punkt procentowy.

Lewica może liczyć na 9–proc. poparcie (o 2 punkty więcej niż ostatnio), a Konfederacja na 7 proc. głosów (o 2 punkty procentowe mniej niż poprzednio).

Murem za Błaszczakiem [SONDAŻ]

Niemal trzech na czterech wyborców partii rządzącej dobrze ocenia nominację ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka na wicepremiera – wynika...

zobacz więcej

Polskie Stronnictwo Ludowe cieszy się 4–procentowym poparciem (spadek o 1 punkt procentowy). Na Kukiz'15 i Porozumienie chciałoby głosować po 2 procent badanych. Formacja Pawła Kukiza utrzymuje wynik z poprzedniego badania, a ugrupowanie Jarosława Gowina odnotowało wzrost, bo w ostatnim sondażu wskazało ją 1 procent respondentów.

Deklarowana w sondażu frekwencja wyborcza wynosi 60 procent, co oznacza wzrost o 4 punkty procentowe.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 17 do 20 czerwca 2022 roku. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1075 osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej