RAPORT

Wojna na Ukrainie

Czterolatka wypadła z balkonu. „Wpadła w moje ręce”

Dziewczynka bawiła się na balkonie, gdy jej opiekunka była w środku (fot. James D. Morgan/Getty Images)
Dziewczynka bawiła się na balkonie, gdy jej opiekunka była w środku (fot. James D. Morgan/Getty Images)

„Najpierw zobaczyłem tablet, który runął z wysokiego balkonu, a potem spadające dziecko; złapałem je” – tak młody mieszkaniec Treviso na północy Włoch opowiedział o zdarzeniu, o którym informują media. Mężczyzna uratował czteroletnią dziewczynkę, która spadła z drugiego piętra.

Śmierć chłopczyka w aucie. Matka na razie nie będzie przesłuchana

Postępowanie w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci 1,5–rocznego dziecka prowadzi szczecińska prokuratura – poinformowała rzeczniczka...

zobacz więcej

28–letni Lorenzo szedł do warsztatu odebrać rower, gdy usłyszał za sobą odgłos uderzenia w chodnik przedmiotu, który spadł z dużej wysokości.

„Odwróciłem się i zobaczyłem leżący tablet z rozbitym ekranem” – wyjaśnił. Potem spojrzał w górę, a to, co zobaczył, wprawiło go w przerażenie. Dostrzegł dziewczynkę uczepioną balkonu na wysokim drugim piętrze dosłownie na sekundę, zanim zaczęła spadać. Mężczyzna zerwał się do biegu i z wyciągniętymi rękoma stanął pod balkonem, by ją złapać.

„Wpadła w moje ręce”


„Udało mi się ją złapać. Właściwie wpadła w moje ręce” – podkreślił. Czterolatce nic się nie stało.

Mężczyzna uciekał w samej bieliźnie, w reklamówce miał narkotyki

Policjanci z Opola zatrzymali 28-latka, który uciekał z domu w samej bieliźnie i z reklamówką pełną narkotyków. W sumie w ręce policji wpadło...

zobacz więcej

Potem okazało się, że uratowana niemal cudem dziewczynka bawiła się tabletem na balkonie, gdy jej opiekunka była w środku. Kiedy urządzenie jej wypadło, przechyliła się i zawisła, uczepiona elementu konstrukcji. To wtedy zobaczył ją młody mężczyzna i zdążył ją złapać, gdy spadała z wysokości ośmiu metrów.

„Posadziłem ją na ziemi, płakała, a potem wstała i poszła po tablet. Powiedziała, że jest zepsuty; jakby tym była bardziej przejęta” – opowiedział.

„Nie czuję się bohaterem i nim nie jestem. Ważne jest to, że mała jest cała i zdrowa” – stwierdził Lorenzo, cytowany przez dziennik „Corriere della Sera”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej