RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wkrótce zamknięcie szlaku na najwyższą górę na terytorium Polski [WIDEO]

Nadal będzie możliwe wejście na szczyt Orlą Percią (fot. Shutterstock)
Nadal będzie możliwe wejście na szczyt Orlą Percią (fot. Shutterstock)

W poniedziałek, 27 czerwca, Tatrzański Park Narodowy zamyka do odwołania czarny szlak turystyczny z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Kozi Wierch (2291 m n.p.m.). Kozi Wierch jest najwyższą górą w całości znajdującą się na terytorium RP.

Jak wynika z komunikatu TPN, nadal będzie możliwe wejście na Kozi Wierch Orlą Percią (czerwony szlak). Należy pamiętać, że odcinek Zawrat – Kozi Wierch jest jednokierunkowy (nie ma możliwości przejścia szlaku w stronę Zawratu). Orla Perć jest uznawana za najniebezpieczniejszy szlak turystyczny w Polsce i jednocześnie w całych Tatrach Wysokich (polskich i słowackich).Powodem zamknięcia szlaku z popularnej „Piątki” na Kozi Wierch jest remont.

Tragedia w Tatrach: nie żyją dwie osoby porwane przez lawiny [WIDEO]

Nie żyją dwie osoby porwane w sobotę przez śnieżne lawiny w Tatrach – przekazał ratownik dyżurny TOPR. Narciarz, którego lawina przysypała w Kotle...

zobacz więcej

Które szlaki w Tatrach są zamknięte?


Od 23 maja 2022 r. do odwołania, zamknięty jest – z wyłączeniem sobót, niedziel – niebieski szlak turystyczny na odcinku Zazadnia – Wiktorówki (w obu kierunkach), dojście do kaplicy Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach jest możliwe zielonym szlakiem z Wierch Porońca przez Rusinową Polanę.

Przeczytaj także: Zderzenie pociągu z niedźwiedziem w Tatrach

Do odwołania zamknięta jest Jaskinia Mroźna w Dolinie Kościeliskiej. Remont jest planowany na 2023 r.

Nie ma też przejścia przez mostek przy Morskim Oku na wypływie Rybiego Potoku (obok schroniska).Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej