RAPORT

Pogarda

Mamy Polaka w NBA! Sochan w pierwszej „dziesiątce”

Jeremy Sochan wypełni w NBA "polską" lukę po Marcinie Gortacie (fot. Getty Images)
Jeremy Sochan wypełni w NBA "polską" lukę po Marcinie Gortacie (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Żaden Polak nigdy nie został wybrany w drafcie NBA tak wysoko. Na usługi Jeremy’ego Sochana, syna Polki i Amerykanina, z numerem „9” zdecydowali się San Antonio Spurs: klub prowadzony przez słynnego trenera Gregga Popovicha.

Hej, hej, kolejny Polak w NBA. Jeremy Sochan może podbić ligę

Co do jednego nie ma wątpliwości – ta noc przejdzie do historii polskiej koszykówki. Jeremy Sochan, syn Polki i Amerykanina, lada moment pójdzie w...

zobacz więcej

Byli Cezary Trybański i Maciej Lampe, był – przede wszystkim – Marcin Gortat, który na parkietach NBA rozegrał ponad 800 meczów, będzie... Jeremy Sochan. Podczas czwartkowej ceremonii draftu w nowojorskim Barclays Center, 19-letniego Polaka z numerem „9” wybrali San Antonio Spurs.

„Ostrogi” to jeden z najlepszych klubów ostatnich lat. Ogromna w tym zasługa słynnego trenera, Gregga Popovicha, który prowadzi zespół od 1996 roku. „Pop” poprowadził Spurs do pięciu mistrzowskich tytułów, mając w składzie m.in. takich zawodników jak Tim Duncan, David Robinson, Tony Parker czy Kawhi Leonard.

Kultura organizacji, osoba trenera i nastawienie na rozwój młodych zawodników sprawiają, że Teksas to wręcz wymarzony kierunek dla 19-letniego Polaka. Sochan będzie miał się od kogo uczyć, nie jest też bez szans w walce o miejsce w pierwszej piątce.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej