RAPORT

Wojna na Ukrainie

Od początku wojny Igor naprawił 20 km linii energetycznych [WIDEO]

Elektryk Igor od początku wojny na Ukrainie połączył ponownie prawie 20 km linii energetycznych, które zostały zerwane przez rosyjski ostrzał. Musi działać szybko, by zdążyć przed kolejną salwą rakiet.

Izium. Drony pomagają Ukraińcom namierzyć pociski wroga [WIDEO]

Ukraińcy wykorzystują drony do śledzenia nadlatujących pocisków artyleryjskich w okolicach miasta Izium, które pozostają pod rosyjskim ostrzałem. W...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

Elektryk Igor pracuje bez przerwy. Przywraca prąd w różnych miejscowościach, m.in. w Konstantynówce w obwodzie donieckim i w Mikołajowie. Zakłada specjalne klamry na buty, aby móc wspinać się na słupy energetyczne. W czasie pracy musi sobie radzić z dużymi szpulami drutu.

– Odbudowujemy to, co zostało zniszczone przez ostrzał. Jest za daleko, by podróżować pieszo, więc poruszam się na rowerze, żeby zobaczyć, ile jest do zrobienia. Kiedy (Rosjanie) robią sobie przerwę, zabieramy się do pracy – mówi w rozmowie z „Current Time” ukraiński elektryk, odnosząc się do zniszczeń dokonywanych przez rosyjską artylerię na wschodzie Ukrainy. „Current Time” to rosyjskojęzyczny kanał telewizyjny, którego właścicielem jest amerykańska organizacja Radio Free Europe/Radio Liberty.

Zobacz także: Ministerstwo Energii Ukrainy: Ponad 1 mln osób bez prądu


Mieszkańcy są wdzięczni Igorowi za przywracanie prądu. – Ryzykuje swoje życie. Wspina się po słupach i naprawia druty. Prawie cały czas mieliśmy prąd – powiedziała jedna z mieszkanek Konstantynówki.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Jak wskazał inny mieszkaniec, „gdy rozpoczął się ostrzał, przewody zostały odcięte”. – Przyjechał na rowerze, szukając mężczyzn, którzy mogliby mu pomóc. Zebraliśmy się więc, by pomóc. Pomagamy jednocześnie sobie i jemu” – dodał Ukrainiec.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej