RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Lufthansa odwołuje kolejne wakacyjne loty

Lufthansa odwołuje kolejne loty (fot. Shutterstock/Andrey Armyagov)
Lufthansa odwołuje kolejne loty (fot. Shutterstock/Andrey Armyagov)

Najnowsze

Popularne

Linie lotnicze Lufthansa zamierzają odwołać kolejne 2200 lotów w lipcu i sierpniu – podaje w czwartek portal dziennika „Bild”. Dwa tygodnie temu przewoźnik zapowiedział, że anuluje 900 połączeń. Powód to przede wszystkim znaczące braki kadrowe wśród personelu naziemnego i kabinowego, wywołane pandemią COVID-19.

Chaos na niemieckich lotniskach. Media: sytuacja jest dramatyczna

Na niemieckich lotniskach panuje ogromny chaos. Odwołane loty, niekończące się kolejki w punktach kontroli bezpieczeństwa, wpadki podczas odprawy –...

zobacz więcej

Zaledwie dwa tygodnie temu Lufthansa ogłosiła, że usuwa 900 lotów z rozkładów dwóch największych niemieckich lotnisk: we Frankfurcie nad Menem i Monachium. Chodziło o połączenia w dni weekendowe, teraz odwołane połączenia dotyczą także pozostałych dni tygodnia.

„Lufthansa wycofa z rozkładów lotnisk we Frankfurcie i Monachium w sezonie letnim kolejne 2200 z łącznie blisko 80 tys. lotów. Dotyczy to w szczególności połączeń krajowych i w Europie, ale nie obejmie tradycyjnych kierunków wyjazdów wakacyjnych, bardzo obleganych w letnich miesiącach” – wyjaśnia rzecznik Lufthansy, cytowany przez „Bilda”.

Odwołane loty to połączenia przede wszystkim w obrębie Niemiec i Europy. „Nie powinno to mieć wpływu na połączenia międzykontynentalne” – podkreśla rzecznik. Wyjaśnia, że linie lotnicze zamierzają jak najszybciej poinformować pasażerów o planowanych zmianach.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej