RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezes PiS: Przedstawiciele opozycji zachowują się absurdalnie

Jarosław Kaczyński (fot. Forum/ Jacek Szydlowski)
Jarosław Kaczyński (fot. Forum/ Jacek Szydlowski)

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński stwierdził w wywiadzie dla dziennika „Polska The Times”, że przedstawiciele opozycji zachowują się absurdalnie. Zdaniem prezesa PiS świadczą o tym ostatnie wypowiedzi lidera opozycji Donalda Tuska i przewodniczącego Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Kaczyński: Moskwa chce wprowadzić Europę w wielowymiarowy kryzys

Rosjanie blokują eksport morski, bo wiedzą, że to wywoła głód i wywinduje ceny żywności, a to zintensyfikuje napływ migrantów na południe Europy....

zobacz więcej

Pytany o walkę z inflacją Jarosław Kaczyński powiedział, że rząd podejmuje konkretne kroki zaradcze, ponieważ nie może dopuścić do takiej sytuacji, by mieć wysoką inflację, recesję i bezrobocie.

„A tak prawdopodobnie mogłoby być, gdybyśmy podejmowali działania, o których mówi opozycja” – zaznaczył.

Prezes PiS odparł zarzut, że inflacja jest winą rządu. „Trzeba jasno powiedzieć, że żaden rząd nie byłby w stanie uniknąć inflacji w sytuacji, w której obecnie znajdują się światowa gospodarka i finanse. Inflacja nie jest wynikiem działań rządu i Narodowego Banku Polskiego lecz Rosji, która wywołała wojnę” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Zdaniem polityka na opozycji nie powstała duża koalicja, ponieważ inni zachowują się podobnie do Donalda Tuska. „Wystarczy posłuchać szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, który – komentując wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego na temat osiągnięć rządu – stwierdził, że szef Rady Ministrów jest patologicznym kłamcą. Nie ma to nic wspólnego z faktycznymi dokonaniami rządu” – podkreślił Jarosław Kaczyński w wywiadzie.

„Z naszego punktu widzenia Tusk nie jest najgorszym szefem, szczególnie biorąc pod uwagę jego opowieści chociażby o tym, że zakażemy rozwodów. Widocznie zakłada, że jego elektorat jest na takim samym poziomie rozgarnięcia, co on sam i uważa, że można mówić najbardziej absurdalne rzeczy ” – dodał prezes PiS. Całość rozmowy ukaże się jutro.

Gowin o inflacji i emeryturach. Internauci: Przecież to pański program wyborczy

Były wicepremier w rządzie Zjednoczonej Prawicy Jarosław Gowin zasugerował, że 14. emerytura jest przyczyną inflacji, która według GUS wynosi w...

zobacz więcej

„Polski ład”


Jarosław Kaczyński na pytanie czy wiceministrowi finansów Arturowi Soboniowi udało się naprawić Polski Ład, ocenił, że „w ogromnej części tak”. „Jednak tego wcześniejszego zamieszania nie da się cofnąć” – podkreślił.

Pytany, czy ktoś poniósł za to odpowiedzialność, odpowiedział: „Pewien polityk, który mógłby być ważnym człowiekiem, ale nie wróżę mu już specjalnej kariery. On był głównym odpowiedzialnym”.

„Plan Polskiego Ładu był nie najgorzej skonstruowany, ale potem dodano do niego ulgę dla klasy średniej. A to był pomysł Jarosława Gowina, który skomplikował ten system i uczynił go fatalnym. Gdzie dziś jest Gowin to państwo wiecie” – dodał Kaczyński. Całość rozmowy ukaże się jutro.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej