RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pożar autobusu przy Dworcu Zachodnim w Warszawie. Utrudnienia w stolicy [WIDEO]

Spłonął autobus przy Dworcu Zachodnim w Warszawie (fot. PAP/Mateusz Marek)
Spłonął autobus przy Dworcu Zachodnim w Warszawie (fot. PAP/Mateusz Marek)

Miejski autobus, który właśnie ruszał z przystanku spod Dworca Zachodniego, niespodziewanie stanął w płomieniach. Kierowca z policjantami ewakuowali pasażerów, a służby zamknęły ruch w Alejach Jerozolimskich.

Pożar flixbusa na peryferiach Paryża [WIDEO]

Pożar autobusu niemieckiej firmy Flixbus na peryferiach Paryża. Ewakuowano 41 pasażerów. Jedna osoba z powodu „ataku paniki” otrzymała specjalną...

zobacz więcej

– Zgłoszenie otrzymaliśmy około godz. 16:00. Do zdarzenia doszło 50 m za przystankiem – powiedział oficer prasowy z ochockiej komendy podkomisarz Karol Cebula, który uczestniczył w akcji ratowniczej. Dodał, że nikt nie ucierpiał. Kierowca natychmiast rozpoczął ewakuację pasażerów, pomogli mu w tym policjanci, którzy błyskawicznie zjawili się na miejscu.

– 30 pasażerów bezpiecznie opuściło pojazd przed przybyciem straży pożarnej – powiedział mł. bryg. Paweł Klimkiewicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Nie było potrzeby interwencji medycznych. Największe straty poniósł pojazd.

Zobacz także: Spłonęły autobusy miejskie w Rzymie


– Spaleniu uległa komora silnika i część przestrzeni pasażerskiej – powiedział Klimkiewicz.

Na czas akcji ratowniczej Aleje Jerozolimskie w kierunku Pruszkowa zostały całkowicie zamknięte dla ruchu. Jak poinformował nadkom. Cebula, po 40 minutach udostępniono jeden pas w tym kierunku. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej