RAPORT

Wojna na Ukrainie

Bili, aż stracił przytomność. 31-letni Polak skatowany w Londynie

Sprawców poszukuje londyńska policja (fot. Rasid Necati Aslim/Anadolu Agency via Getty Images)
Sprawców poszukuje londyńska policja (fot. Rasid Necati Aslim/Anadolu Agency via Getty Images)

„Bili mnie, aż straciłem przytomność. Bolą mnie plecy, oko, policzek i twarz” – tak swój pobyt w Londynie relacjonuje w rozmowie z „Daily Mail” 31-letni Polak Kamil Sobala, który przyjechał do stolicy Anglii, by spotkać się ze znajomymi. Jak stwierdził, atak miał podłoże rasistowskie.

Kilkuletni Gabryś brutalnie pobity w brytyjskiej szkole. „Za to tylko, że jest Polakiem”

W jednej ze szkół w Halifax w Wielkiej Brytanii doszło do rasistowskiego ataku. Grupka uczniów pobiła do nieprzytomności siedmioletniego Gabrysia....

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło 18 czerwca na Elizabeth Street w pobliżu dworca Victoria. Imigrant z Polski przyjechał do Londynu z oddalonego o 150 kilometrów miasta Bath, aby spotkać się ze znajomymi w pubie.

W podróży rozładował mu się telefon. – W pobliżu dworca spytałem dwóch mężczyzn, gdzie mogę go naładować. Prosiłem także, aby pokazali mi drogę do najbliższej stacji metra. Zapytali, skąd jestem, odpowiedziałem, że z Polski – opowiadał angielskiej gazecie Sobala.

Jak relacjonuje „Daily Mail”, wtedy rozpoczął się „wściekły atak”. „Polak został powalony na ziemię, gdzie mężczyźni zadawali mu kolejne ciosy”.

Napad na 31-latka nagrała jedna z osób, która całe wydarzenie widziała z okna pobliskiego pubu.

W wyniku pobicia Sobala stracił przytomność. Odzyskał ją dopiero w szpitalu. – Bolą mnie plecy, oko, policzek i twarz. To był rasistowski atak. Zaczęli mnie bić dopiero, gdy powiedziałem, że jestem z Polski. Bili mnie, aż straciłem przytomność – dodał.

Sprawcy nie zostali ujęci. Londyńska policja przekazała, że prowadzi w tej sprawie śledztwo. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej