RAPORT

Wojna na Ukrainie

Romański kościół na liście zamrożonych rosyjskich majątków we Włoszech

Tarquinia w środkowych Włoszech (fot. Shutterstock/Mark Zhu)
Tarquinia w środkowych Włoszech (fot. Shutterstock/Mark Zhu)

Romański kościół w miejscowości Tarquinia w środkowych Włoszech, w którym modlą się rosyjscy prawosławni, znalazł się na liście nieruchomości i innego majątku zamrożonego ostatnio przez Gwardię Finansową w ramach sankcji przeciwko rosyjskim oligarchom i firmom popierającym prezydenta Władimira Putina – poinformował dziennik „Il Messaggero”.

Szwajcaria zmienia stanowisko ws. sankcji na Rosję

Chociaż Unia Europejska nakładała kolejne sankcje, Szwajcaria dalej była rajem dla oligarchów Władimira Putina – odpowiedzialnego za bandycki atak...

zobacz więcej

Rzymska gazeta podała w czwartek, że wśród dóbr zamrożonych w minionych trzech tygodniach jest willa na Szmaragdowym Wybrzeżu na Sardynii o wartości ponad 53 mln euro, samochód za 66 tys. euro i udostępniony prawosławnym kościół pod wezwaniem św. Antoniego w słynnym etruskim miasteczku. Jak się okazało, XIII-wieczna świątynia należy w połowie do rosyjskiego oligarchy Arkadija Rotenberga.

Majątek ten dołączył do innych nieruchomości oraz jachtów, opieczętowanych w ramach procedury zamrożenia przed końcem maja. Ich wartość wynosi 1,7 mld euro.

Gwardia Finansowa poinformowała, że dotychczas kroki te zastosowała wobec 19 podmiotów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej