RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Bez pozwolenia i z darmowym projektem. Rząd ułatwia budowę domu

Najnowsze

Popularne

Rząd chce od 2023 r. zrezygnować z konieczności uzyskania pozwolenia na budowę domu jednorodzinnego na własne cele mieszkaniowe, bez ograniczeń powierzchni zabudowy – powiedział w trakcie konferencji prasowej minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Min. Buda: Większość banków włączy się do programu „Mieszkanie bez wkładu własnego”

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda zapewnił w TVP Info, że w ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni większość dużych banków w Polsce...

zobacz więcej

– Chcemy w ogóle zrezygnować z pozwoleń na budowę przy domach jednorodzinnych dla własnych celów mieszkaniowych. Czyli to, co było do 70 m.kw., dzisiaj przystępujemy do prac i od nowego roku będziemy chcieli wprowadzić zasadę, że przy budownictwie jednorodzinnym dla domów, bez względu na powierzchnię, nie będziemy musieli uzyskiwać pozwolenia na budowę – powiedział.

– Będzie to polegało na tym, że będziemy robić zgłoszenia na podstawie projektu z obowiązkowym kierownikiem budowy i z bardzo uproszczoną procedurą odbioru, polegającą na tym, że wyłącznie kierownik budowy potwierdzi gotowość do zamieszkania – dodał.

Buda poinformował ponadto, że nowe rozwiązania nie będą zawierały ograniczeń dla powierzchni zabudowy, z ograniczeniem do 2 kondygnacji.

Z prezentacji MRiT wynika, że kierownik budowy będzie obligatoryjny dla budowy domu powyżej 70 m kw.

Udostępniono także kilkanaście projektów, które będzie można bezpłatnie wykorzystać przy planowaniu budowy własnego domu.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej