RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pływaczka zemdlała w wodzie, gdy walczyła o medal. Życie ocaliła jej trenerka

Amerykańska pływaczka artystyczna Anita Alvarez straciła przytomność będąc w basenie (fot. LISA LEUTNER/Reuters/Forum)
Amerykańska pływaczka artystyczna Anita Alvarez straciła przytomność będąc w basenie (fot. LISA LEUTNER/Reuters/Forum)

Amerykańska pływaczka artystyczna Anita Alvarez straciła przytomność w basenie podczas zawodów mistrzostw świata w Budapeszcie. Na ratunek swojej podopiecznej rzuciła się jej trenerka Andrea Fuentes. W efekcie uratowała ją od utonięcia.

Samochód Cristiano Ronaldo rozbity. Bugatti Veyron wjechało w mur

Cristiano Ronaldo odpoczywa z rodziną na Majorce przed kolejnym sezonem. Nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. Jak podają zagraniczne media,...

zobacz więcej

Fuentes, czterokrotna medalistka olimpijska w pływaniu synchronicznym, wskoczyła do wody, gdy zobaczyła, że jej podopieczna opada na dno pod koniec swojego solowego programu dowolnego. Po wyciągnięciu zawodniczki z wody ratownicy udzielili jej pomocy medycznej przy basenie, a potem wynieśli ją na noszach.

To był drugi raz, kiedy Hiszpanka musiała ratować Alvarez. Podobny przypadek miał miejsce podczas kwalifikacji olimpijskich w Barcelonie w zeszłym roku. Wówczas wyciągnęła ją w bezpieczne miejsce wraz z amerykańską pływaczką Lindi Schroeder.

„Wskoczyłam do wody, ponieważ zobaczyłam, że żaden ratownik nie wskakuje. Trochę się przestraszyłam, bo nie oddychała, ale teraz wszystko z nią w porządku. Musi odpocząć” – powiedziała trenerka hiszpańskiej gazecie „Marca”.

W oświadczeniu na Instagramie Fuentes powiedziała, że 25–letnia Alvarez zostanie zbadana przez lekarzy w czwartek, zanim zostanie podjęta ostateczna decyzja o jej udziale w piątkowej rywalizacji drużynowej.

(fot. PAP/EPA/Zsolt Szigetvar)
(fot. PAP/EPA/Zsolt Szigetvar)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej