RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Wspólnych przeżyć i fascynujących przygód”. Życzenia pary prezydenckiej na Dzień Ojca

„Ojciec jest dla dziecka najważniejszym gwarantem poczucia bezpieczeństwa” (fot. KPRP)
„Ojciec jest dla dziecka najważniejszym gwarantem poczucia bezpieczeństwa” (fot. KPRP)

Satysfakcji z podejmowanego trudu wychowania dzieci życzy ojcom para prezydencka w dniu ich święta. List z życzeniami Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy z okazji Dnia Ojca opublikowano na stronie internetowej prezydenta.

Maląg: Pracujemy na projektem przedłużenia tzw. urlopów ojcowskich

Pracujemy nad przedłużeniem czasu trwania tzw. urlopów ojcowskich. Byłby to dziewięciotygodniowy, niepodzielny urlop, przeznaczony tylko dla ojców...

zobacz więcej

„Wszystkim ojcom w dniu ich święta życzymy szczęścia i dużo uśmiechu, satysfakcji z podejmowanego trudu oraz wielu wspólnych z dziećmi radosnych przeżyć i fascynujących przygód” – napisała para prezydencka.

„Dziękujemy za to, że towarzyszą im panowie na wszystkich etapach rozwoju, a także wtedy, gdy opuszczą już rodzinny dom i założą własny” – czytamy w liście.

Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda zauważyli, że „ojcowska pomoc i rada, przekaz tradycji i wartości, wiedzy i umiejętności, wreszcie dzielenie się mądrością oraz zwyczajna obecność i serdeczna uwaga to nieoceniony wkład w proces formowania młodego człowieka” a „męska wrażliwość, pamięć i troska są potrzebne każdemu dziecku”.

Ojcowie, jak czytamy w liście, „odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu przez dzieci własnej tożsamości, poglądów i poczucia wartości” oraz „wpływają na wybór postaw i wzorców, ideałów i aspiracji, którymi młodzi ludzie kierują się w późniejszym, dorosłym życiu”.

Para prezydencka zwróciła też uwagę, że ojciec jest dla dziecka pierwszym i najważniejszym gwarantem poczucia bezpieczeństwa.

„Ojcowie napełniają serca dzieci otuchą, zapewniają im spokój i właściwe warunki rozwoju. Umacniają przekonanie o potencjale i wielkich możliwościach, które tkwią w każdym młodym człowieku. Na własnym przykładzie pokazują, jak rozwijać talenty, pasje i zainteresowania, jak szukać właściwego pola realizacji w pracy zawodowej, działalności społecznej i życiu rodzinnym” – czytamy w liście.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej