RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Magazyn śledczy Anity Gargas”: Afera z działką SGGW, w tle francuska spółka z rosyjskimi koneksjami

Kontrowersyjny obrót cenną działką, którą Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego otrzymała w czasach II RP i plan budowy mieszkań deweloperskich w bezpośrednim sąsiedztwie stuletniego parku dendrologicznego. W tle osławiony turecki deweloper Sabri B. i francuska firma budowlana powiązana z bliskim przyjacielem Władimira Putina. Szczegóły w programie „Magazyn śledczy Anity Gargas” w czwartek o godz. 23 w TVP1.

Współpracownicy Dulkiewicz dostali stanowiska w miejskich spółkach

Trzy osoby z kierownictwa stowarzyszenia Wszystko Dla Gdańska dostały łącznie pięć stanowisk w radach nadzorczych miejskich spółek – poinformowało...

zobacz więcej

Jak doszło do tego, że na sprzedaną przez SGGW, cenną z punktu widzenia historycznego i ekologicznego działkę na warszawskim Mokotowie niedługo może wjechać ciężki sprzęt budowlany? Jaką rolę w sprawie odegrało miasto i państwowa uczelnia SGGW?

Jakie problemy mogą pojawić się po realizacji inwestycji przez dewelopera? Kto kryje się za spółką Euro Power Centrum, która kupiła działkę od SGGW za 18 mln zł, a rok później sprzedała francuskiemu deweloperowi Vinci za 30 mln?

Co na temat firmy Vinci powiedziała nam rosyjska aktywistka Jewgienija Czirikowa, która protestowała przeciwko budowie autostrady Moskwa-Petersburg? Dlaczego SGGW wszczęła postępowania wyjaśniające wobec trzech swoich naukowców, którzy wydali opinię ws. ochrony konserwatorskiej terenu parku SGGW wraz z otoczeniem?

Szczegóły w programie „Magazyn śledczy Anity Gargas” w czwartek o godz. 23 w TVP1.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej