RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ukraińska armia: Chcemy wypchnąć najeźdźców z Wyspy Węży

Siły ukraińskie wyeliminowały minionej doby na południu kraju 20 rosyjskich żołnierzy (fot.  Leon Neal/Getty Images)
Siły ukraińskie wyeliminowały minionej doby na południu kraju 20 rosyjskich żołnierzy (fot. Leon Neal/Getty Images)

Siły ukraińskie wyeliminowały minionej doby na południu kraju 20 rosyjskich żołnierzy, kilka pojazdów i dwa składy amunicji; trwa operacja mająca na celu wypchnięcie najeźdźców z Wyspy Węży – podała w czwartek agencja Ukrinform, cytując ukraińskie dowództwo operacyjne Południe.

Co się stało z obrońcami Azowstalu? Ukraiński wywiad ujawnia

Większość ukraińskich jeńców wojennych z mariupolskiego Azowstalu przebywa w obozie w okupowanej Ołeniwce w obwodzie donieckim – poinformował w...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

„Poprzedniej doby wojska rosyjskie przeprowadziły atak na pozycje ukraińskie na południu Ukrainy z użyciem śmigłowca Ka–52, ale wycofali się pod ciężkim ostrzałem Ukraińców” – przekazało dowództwo w sprawozdaniu.

Wojska rosyjskie przeprowadziły również trzy ataki rakietowe na południowe obszary Ukrainy, w tym zmasowany ostrzał Mikołajowa, w którym zniszczona została infrastruktura przemysłowa i cywilna. „Zginął jeden cywil, a dwóch odniosło obrażenia” – dodano.

„Ukraińska obrona przeciwlotnicza zestrzeliła natomiast dwa pociski wystrzelone przez Rosjan w kierunku Odessy. Trwa również operacja mająca na celu »oczyszczenie Wyspy Węży z wojsk najeźdźców«, w ramach której przeprowadzono uderzenie na rosyjski system przeciwlotniczy” – podał Ukrinform.

„Łącznie w ciągu doby Ukraińcy wyeliminowali na południu 20 rosyjskich żołnierzy, zniszczyli samobieżną haubicę, działko przeciwlotnicze, ciężarówkę, cztery pojazdy silnikowe i dwa składy amunicji w obwodzie chersońskim” – przekazała ukraińska agencja.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej