RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kukiz o Ścigaj: Gorąca zwolenniczka jednomandatowych okręgów wyborczych

Agnieszka Ścigaj i Paweł Kukiz (fot. arch.PAP/Jacek Bednarczyk)
Agnieszka Ścigaj i Paweł Kukiz (fot. arch.PAP/Jacek Bednarczyk)

W rządzie znalazła się osoba, którą jest gorącą zwolenniczką jednomandatowych okręgów wyborczych, referendów i sędziów pokoju, czyli naszych postulatów – tak Paweł Kukiz odniósł się do nowej roli byłej posłanki Kukiz'15 Agnieszki Ścigaj.

Agnieszka Ścigaj dołączy do rządu. Będzie odpowiedzialna za integrację społeczną

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd doszedł do porozumienia z kołem Polskie Sprawy. Przewodnicząca tego koła Agnieszka Ścigaj w randze...

zobacz więcej

W środę przewodnicząca koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj została powołana na funkcje ministra-członka Rady Ministrów. W rządzie będzie odpowiadać za integrację społeczną m.in. uchodźców z Ukrainy.

Kukiz odniósł się do nowej roli byłej posłanki Kukiz'15 w rządzie.

– Z mojej perspektywy to korzystne, że w rządzie znalazła się osoba, którą jest gorącą zwolenniczką jednomandatowych okręgów wyborczych, referendów i sędziów pokoju, czyli tych postulatów proobywatelskich Kukiz'15. Z perspektywy moich interesów politycznych, a interesem politycznym są niezmiennie od 2015 roku te postulaty, to bardzo dobrze – wskazał.

Zobacz także: Nowe osoby w rządzie, Mariusz Błaszczak wicepremierem

Jak wskazał, Ścigaj „zawsze podkreślała, że postulaty proobywatelskie są dla niej najistotniejszymi obok działu, którym się zajmuje, czyli opieki społecznej i spraw socjalnych”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej