RAPORT

Pogarda

Aresztowano zbiegłego mafiosa. To szef 'ndranghety

Hiszpańska policja zatrzymała włoskiego szefa mafii (fot. Shuttersock)
Hiszpańska policja zatrzymała włoskiego szefa mafii (fot. Shuttersock)

Najnowsze

Popularne

W katalońskim mieście Castelldefels w Hiszpanii policja zatrzymała szefa kalabryjskiej mafii 'ndrangheta. Barcelońscy funkcjonariusze zatrzymali we wtorek do rutynowej kontroli Vittoria Raso, który prowadził samochód z fałszywymi dokumentami – podają media, powołując się na policyjne źródła. W październiku 2020 roku hiszpański sąd przez pomyłkę wypuścił go z aresztu w Barcelonie i niebawem ślad po nim zaginął.

Blisko 80-letni boss mafii zaatakował strażników więziennych [WIDEO]

Włoski tygodnik „l’Espresso” opublikował we wtorek nagranie, na którym widać, jak 79-letni mafioso Leoluca Bagarella rzuca się z pięściami na...

zobacz więcej

Gdy barcelońscy policjanci sprawdzili odciski palców zatrzymanego do rutynowej kontroli kierowcę, okazało się, że od 2016 roku jest on ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Vittorio Raso ma 43 lata. Jak wskazuje Rai News, jest on „znaczącą postacią kalabryjskiej 'ndranghety zakorzenionej w Turynie”.

Do pierwszego zatrzymania mafiosa o pseudonimie „Esaurito” (wł. wyczerpany, wykończony) doszło w 2020 roku w Barcelonie. Zarzucano mu wtedy przynależność do organizacji kryminalnej, lichwę i handel narkotykami. Po kilku dniach od aresztowania hiszpański sąd Audiencia Nacional wypuścił go jednak na wolność, twierdząc, że nie miał wystarczających powodów, by nakazać areszt tymczasowy wobec niego. Od tamtej pory był uznawany za zbiega.

Zobacz także: Wyrok dożywocia dla szefa mafii za zamachy


Po czym, sąd Audiencia Nacional wydał nowy nakaz aresztowania Raso.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
W styczniu tego roku włoska policja skonfiskowała w garażu w miejscowości Nichelino w prowincji Turynu ponad 400 tys. euro w gotówce oraz zegarki Rolex i klejnoty o wartości ponad 200 tys. euro, których posiadanie przypisywano właśnie poszukiwanemu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej