RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Dlaczego Warszawa nie ma ul. Lecha Kaczyńskiego. Radny PO: Na przeszkodzie osobiste animozje

Stołeczny radny Platformy Obywatelskiej Paweł Lech przyznał, że w Warszawie powinna być ulica imienia Lecha Kaczyńskiego. Zgodził się jednak z tezą, że dopóki nie „wymrze” pewne pokolenie polityków, władze stolicy nie zgodzą się na taki ruch.

„Chamstwo” wobec pracowników Sejmu. Posłanka PO szarpała się ze strażą [WIDEO]

Adam Glapiński złożył przed Sejmem przysięgę w związku z objęciem funkcji prezesa NBP na drugą kadencję. W trakcie przemówienia posłanka Platformy...

zobacz więcej

Prowadzący rozmowę radnych w Radiu SuperNova zapytał, kiedy pojawi się ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Przypomniał, że obiecywał to w kampanii wyborczej sam prezydent miasta Rafał Trzaskowski.

– Oczywiście ja uważam, że ulica Lecha Kaczyńskiego w Warszawie powinna być. Każdy prezydent Warszawy, a tym bardziej prezydent Polski, powinien taką ulicę mieć – odpowiedział Paweł Lech.

Zobacz także:   Lewica o ulicy Lecha Kaczyńskiego: Taka ulica powinna być

Wówczas dziennikarz zaznaczył, że taką narrację polityków PO mieszkańcy stolicy słyszą od wielu lat, ale nie idą za tym konkretne czyny.

Żeby przegłosować taką ulicę musi być pewien konsensus – tłumaczył radny Platformy. Zaznaczył, że polityk, którym był Lech Kaczyński, nie może być „wykorzystywany do bieżącej polityki”.

Zobacz także:   Szokujące słowa radnej KO ws. ulicy Lecha Kaczyńskiego. Śpiewak: Nie wierzę w to, co słyszę

– Myślę, że kiedyś będzie taki czas, że będzie można chłodno podejść do sprawy – stwierdził radny i przyznał, że gdy „wymrze” pewne pokolenie polityków, „osobiste animozje nie będą stały na przeszkodzie stworzenia pewnego innego obrazu życia politycznego w Polsce”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej