RAPORT

Wojna na Ukrainie

Laur za odwagę. 70-letnia Brytyjka uratowała napadniętych policjantów

Brytyjska seniorka pomogła dwóm napadniętym policjantom (fot. Shutterstock/CLICKMANIS)
Brytyjska seniorka pomogła dwóm napadniętym policjantom (fot. Shutterstock/CLICKMANIS)

W piątek 17 czerwca szef policji w angielskim mieście Durham przyznał doroczne nagrody za wyjątkowe osiągnięcia w walce z przestępczością. Jedną z wyróżnionych osób była ponad 70-letnia kobieta, która uratowała zaatakowanych funkcjonariuszy. Seniorka dostała odznakę i dyplom za odwagę.

Koźlątko z wyjątkowo długimi uszami może trafić do Księgi Rekordów Guinessa

W Pakistanie urodziło się koźlątko z wyjątkowo długimi uszami, które mierzą 46 cm długości. Jego właściciel zgłosił ją do Księgi Rekordów Guinessa....

zobacz więcej

Zdarzenie, podczas którego emerytka wykazała się niezwykłą odwagą, miało miejsce w lipcu 2020 roku w Darlington. Podczas spaceru z psem kobieta zauważyła, że jakiś krewki mężczyzna zaatakował dwóch policjantów. Niewiele myśląc, ruszyła im na pomoc. Próbowała złapać napastnika za rękę, gdyż ten raz po raz uderzał jednego z funkcjonariuszy w głowę.

Starszej pani nie udało się obezwładnić napastnika, ale wykazała się niezwykłym refleksem i przytomnością umysłu – zauważywszy, że jednemu z policjantów podczas szarpaniny upadła krótkofalówka, podniosła ją i wezwała wsparcie. Napastnik, którego dzięki interwencji starszej pani ujęto, przyznał się do szeregu przestępstw, w tym do napaści powodującej uszkodzenie ciała. Został za to skazany na sześć i pół roku więzienia.

Dzielną emerytkę wyróżniono dopiero teraz, ponieważ w zeszłym roku z powodu pandemii uroczystość się nie odbyła. Wyróżnienie za 2021 rok otrzymała nastolatka, która była świadkiem dźgnięcia nożem. Dzięki przekazanym przez nią informacjom podejrzanego aresztowano.

Kobiety otrzymały od komendanta głównego Jo Farrella dyplomy za odwagę. – Obie zasługują na szczególne uznanie za bezinteresowne i odważne działanie. Kierując się instynktem ochrony i pomocy innym, bez wahania przedłożyły je ponad własne bezpieczeństwo. Chciałbym im za to podziękować w imieniu policji w Durham – powiedział gospodarz uroczystości nadinspektor Richie Allen.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej