RAPORT

Wojna na Ukrainie

Lempart o aborcji i Tusku: To są nasi sojusznicy

Marta Lempart i Donald Tusk (fot. Fot. Twitter /martalempart)
Marta Lempart i Donald Tusk (fot. Fot. Twitter /martalempart)

Donald Tusk zapowiedział proaborcyjną ofensywę w Polsce. Co więcej, chce większych praw dla związków homoseksualnych oraz debaty o aborcji dzieci przez pary LGBT. – Przypomnę, że Platforma Obywatelska już w marcu 2021 r. ogłosiła, że jest za legalną aborcją – zaznaczyła w najnowszym wywiadzie liderka zwolenniczek przerywania ciąży Marta Lempart.

„Chamstwo” wobec pracowników Sejmu. Posłanka PO szarpała się ze strażą [WIDEO]

Adam Glapiński złożył przed Sejmem przysięgę w związku z objęciem funkcji prezesa NBP na drugą kadencję. W trakcie przemówienia posłanka Platformy...

zobacz więcej

Lider PO Donald Tusk zadeklarował ostatnio w Wałbrzychu, że jeśli PO wygra wybory, zagwarantuje legalny dostęp do aborcji do 12. tygodnia ciąży.

Wcześniej dodawał, że natychmiast po dojściu do władzy jego partia rozszerzy prawa par jednopłciowych i  podejmie debatę o adopcji dzieci przez nie.

Zobacz także:   Nagranie z Lempart i panią sprzątającą dotarło za granicę. Internauci komentują

Liderka Strajku Kobiet Marta Lempart powiedziała w programie „Pocztówki z Gileadu”, że Platforma Obywatelska od dawna zaznacza, iż jest za większym dostępem do aborcji.

– To, że oni podtrzymują to tydzień lub dwa tygodnie przed tym, aż ta sprawa znajdzie się w Sejmie, to mamy do czynienia z tym o czym ja mówię: to są nasi sojusznicy – stwierdziła.

Zobacz także:   Marta Lempart ujawniła swój plan w obronie Ukrainy. „Będziemy się wkur***ć na Zachód”

– Może nam się nie podobać sposób, w jakim się o tym mówi, droga dochodzenia do tego, ale mamy swoich sojuszników i jednym z nich jest Platforma Obywatelska – zaznaczyła Lempart przyznając, że cieszy ją postawa Donalda Tuska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej