RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Chamstwo” wobec pracowników Sejmu. Posłanka PO szarpała się ze strażą [WIDEO]

W czasie posiedzenia Sejmu Klaudia Jachira z Platformy Obywatelskiej zrzuciła na posłów konfetti z banknotów (fot. Twitter/Andrzej Grzegrzółka)
W czasie posiedzenia Sejmu Klaudia Jachira z Platformy Obywatelskiej zrzuciła na posłów konfetti z banknotów (fot. Twitter/Andrzej Grzegrzółka)

Adam Glapiński złożył przed Sejmem przysięgę w związku z objęciem funkcji prezesa NBP na drugą kadencję. W trakcie przemówienia posłanka Platformy Obywatelskiej Klaudia Jachira przepychała się z pracownikami straży marszałkowskiej i śmieciła, rozrzucając fałszywe banknoty. „Po cyrku i popisie chamstwa poseł Klaudii Jachiry ktoś będzie musiał ten bałagan posprzątać” – podkreślają posłowie. „Brak szacunku dla pracy osób, które utrzymują czystość w Sejmie” – dodają i apelując w tej sprawie do szefa PO Donalda Tuska.

Historyczny zwrot Niemiec ws. węgla. „Otwiera się geopolityczna szansa dla Polski”

– Zima będzie dramatyczna – ostrzega w rozmowie z portalem tvp.info poseł Janusz Kowalski. Zaznacza, że zielona polityka Niemiec doprowadziła Unię...

zobacz więcej

W środę 22 czerwca odbyło się zaprzysiężenie Adama Glapińskiego na drugą kadencję w roli prezesa Narodowego Banku Polskiego.

W czasie posiedzenia Sejmu Klaudia Jachira z Platformy Obywatelskiej zrzuciła na posłów konfetti z banknotów. Zamiast po sobie posprzątać, poszła udzielać wywiadu stacji TVN.

Zobacz także:   Posłanka PO: Niedługo na Sejmie powiewać będzie tęczowa flaga

Sprawa wywołała lawinę komentarzy.

„Nie wyznaczyli nikogo do posprzątania. Tak szanują ludzi i Ich pracę" – skomentowała posłanka PiS Joanna Borowiak.

„Panie Tusk - przeproś za swoich posłów!” – zaapelował Adam Andruszkiewicz. „Kompletny brak szacunku dla pracy osób, które utrzymują czystość w Sejmie” – dodał poseł Paweł Lisiecki. „Po cyrku i popisie chamstwa poseł Klaudii Jachiry ktoś będzie musiał ten bałagan posprzątać. Oczywiście będą to ciężko pracujące kobiety” – zaznaczyła Monika Pawłowska. „Kto ma to sprzątać? Może Borys Budka wyznaczy chętnych ze swojego klubu?” – zaproponował Radosław Fogiel. „Cóż każdy zachowuje się tak, jak umie” – napisał na Twitterze poseł Piotr Król. „Jachira szarpie się ze strażnikami Sejmu RP i rzuca śmieciami na posłów PiS-u. Donald Tusk lubi to!” – skomentował Mariusz Kałużny. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek odniosła się do incydentu, do którego doszło na sali plenarnej.

– W związku ze skandalicznym zachowaniem poseł Jachiry na podstawie art. 175 ustęp 2a regulaminu Sejmu stwierdzam, że swoim zachowaniem na sali posiedzeń naruszyła pani powagę Sejmu – powiedziała marszałek niższej izby parlamentu, po czym zarządziła pięć minut przerwy w obradach.

„Biedkartoniada, zaśmiecenie połowy sali przez Jachire. Kto pracuje w Sejmie, w cyrku się nie śmieje” – dodał poseł Michał Urbaniak. Z kolei wiceminister klimatu Jacek Ozdoba przypomniał, że w najnowszej nowelizacji ustawy resort zwiększa kary za zaśmiecanie miejsc publicznych.

„Obecnie maksymalna kara to 500 zł, a będzie 5000 zł i możliwość nakazania uprzątnięcia” – podkreślił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej