RAPORT

Wojna na Ukrainie

Donald Tusk ośmieszony przez posła PO. Wpadka polityka

Marcin Kierwiński i Donald Tusk (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Marcin Kierwiński i Donald Tusk (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Marcin Kierwiński zapytał internautów, czy znają kraj, w którym polityk uciekł z rządu w obliczu wojny u sąsiada. „Tak, Polska i Donald Tusk” – odpowiedzieli gremialnie internauci. W 2014 r. po inwazji Rosji na Ukrainę szef Platformy Obywatelskiej nagle porzucił urząd premiera RP i wyjechał do Brukseli.

Historyczny zwrot Niemiec ws. węgla. „Otwiera się geopolityczna szansa dla Polski”

– Zima będzie dramatyczna – ostrzega w rozmowie z portalem tvp.info poseł Janusz Kowalski. Zaznacza, że zielona polityka Niemiec doprowadziła Unię...

zobacz więcej

Jarosław Kaczyński odszedł z rządu. Powód?

– Moja misja w rządzie została wypełniona. Przez chwilę liczyłem, że ta wojna będzie trwała krócej; łączenie funkcji wicepremiera i szefa partii było trudne – powiedział w TVP Info prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Więcej na ten temat  TUTAJ.

Zobacz także:   Poseł Lewicy o Tusku: Nasze wspólne rządy wprowadzą świeckie państwo

Szefa PiS chciał zaatakować Marcin Kierwiński, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej. Zapytał na Twitterze:

„Czy znacie inny kraj w którym polityk odpowiedzialny za bezpieczeństwo ucieka z rządu w obliczu wojny u sąsiada? Partia jest ważniejsza... Jak to skomentujecie?”

Na reakcję użytkowników Twittera nie musiał długo czekać.

Szybko przypomniano mu, co wydarzyło się w 2014 r. W lutym armia Władimira Putina zaatakowała Ukrainę. Zaanektowano Krym i rozpoczęto działania zbrojne w Donbasie. W lipcu nad terytorium kontrolowanym przez Doniecką Republikę Ludową doszło do zestrzelenia samolotu pasażerskiego Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych.

Długów jeszcze nie spłacili, a już są kolejne problemy. Nowe błędy Nowoczesnej

Należąca do Koalicji Obywatelskiej Nowoczesna, partia, która już raz straciła subwencję przez błąd w sprawozdaniu, tym razem nie dopilnowała...

zobacz więcej

Tymczasem media w Polsce już latem obiegły informacje, że szef rządu Donald Tusk chce porzucić funkcję premiera i wyjechać do Brukseli. Polityk PO zapewniał publicznie, że nie ma takich planów.

Zobacz także:   Bruksela zrobiła z niego milionera. Ile zarobił Donald Tusk?

Chwilę później ogłoszono publicznie, że Tusk zrzeka się funkcji premiera i wyjeżdża za granicę, by objąć fotel szefa Rady Europejskiej. Oprócz dodatków, przywilejów i ulg, wiązało się to dla niego z zarobkami w wysokości ok. 105 tys. zł miesięcznie (od stycznia 2019 r. dostał podwyżkę regularnej pensji do ok. 140 tys. zł miesięcznie).

Fakt ten nie uszedł uwadze internautów, polityków i dziennikarzy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej