RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ukradł kiełbasę i pobił pracowników sklepu

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 19-latka (fot. Policja)
Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 19-latka (fot. Policja)

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą – powiedziała rzeczniczka wolskiej policji kom. Marta Sulowska. Mężczyzna najpierw ukradł ze sklepu kiełbasę, a gdy próbowali go zatrzymać pracownicy sklepu, rzucił się na nich z pięściami.

Policja zatrzymała w restauracji pijanych rodziców z dwójką dzieci

Policja zatrzymała w sopockiej restauracji pijanych rodziców, którzy opiekowali się dwójką dzieci. Matka miała ponad promil alkoholu, jej partner –...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło pod koniec maja, kilka dni temu napastnik został namierzony przez policję.

Do sklepu na warszawskiej Woli wszedł mężczyzna, którego łupem padła kiełbasa, z którą wyszedł ze sklepu nie płacąc za nią. Zauważyli to pracownicy sklepu, którzy próbowali zatrzymać 19-latka.

Doszło do szamotaniny, mężczyzna zaatakował pracowników, zadawał im ciosy pięścią i kopał po twarzy – podkreśliła komisarz Marta Sulowska.

Chwilę później mężczyzna uciekł. – Policjanci przeprowadzili oględziny. Został również zabezpieczony monitoring. Śledczy rozpoczęli ustalenia tożsamości napastnika. Kilkanaście dni później mężczyzna pojawił się w pobliżu sklepu, gdzie doszło do napaści. Powiadomieni o tym policjanci zatrzymali go – podała policjantka.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa–Wola w Warszawie.

– Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej i spowodowania obrażeń ciała trwających powyżej dni 7. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

– Na wniosek prokuratora sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy wobec podejrzanego – dodała prokurator.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej