RAPORT

Wojna na Ukrainie

Trzy lądowe farmy wiatrowe. PGE sfinalizowała nowy zakup

Dzięki akwizycji moc zainstalowana wzrosła o 12 proc. (fot. Shutterstock/engel.ac)
Dzięki akwizycji moc zainstalowana wzrosła o 12 proc. (fot. Shutterstock/engel.ac)

PGE sfinalizowała zakup trzech lądowych farm wiatrowych o łącznej mocy 84,2 MW. Dzięki akwizycji moc zainstalowana Grupy PGE w technologii onshore wzrosła o 12 proc. do ponad 770 MW.

Niemcy i Holandia stawiają na węgiel. „To była ekościema. Zawieśmy ETS!”

Unia Europejska latami ganiła Polskę za węgiel, a teraz inne kraje ogłosiły, że same ponownie otwierają swoje elektrownie napędzane tym surowcem. –...

zobacz więcej

„Co – jak podkreśla spółka w komunikacie – zapewni jej utrzymanie pozycji największego krajowego wytwórcy energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych”. Farmy wiatrowe Grupy PGE stanowią 11 procent udziału zainstalowanych mocy w farmach wiatrowych w Polsce.

Gdzie znajdują się farmy?


Farmy znajdują się w trzech województwach: województwie kujawsko-pomorskim (FW Radzyń o mocy 36,9 MW), województwie łódzkim (FW Ścieki o mocy 22 MW) i wielkopolskim (FW Jóźwin o mocy 25,3 MW).

W sumie to łącznie 32 turbiny o łącznej mocy 84,2 MW i średniej produkcji rocznej na poziomie 240 tysięcy MWh, co – jak podano, pozawala zabezpieczyć zapotrzebowanie 120 tysięcy gospodarstw domowych, czyli miasta wielkości Lublina. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej