RAPORT

Pogarda

Prezydent Duda: Kto zobaczył Buczę i Mariupol, wie, po co są żołnierze NATO na wschodniej flance

Najnowsze

Popularne

Każdy, kto zobaczył Irpień, Borodiankę, Buczę, Mariupol i inne miejsca na Ukrainie, wie, po co dzisiaj na wschodniej flance NATO są wojska sojusznicze: po to, by nikt nas nie napadł. To się nie opłaca i tak ma być – powiedział prezydent Andrzej Duda w Adażi na Łotwie. Stacjonuje tam kontyngent polskich żołnierzy wojsk pancernych w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności na Łotwie.

Brygady zamiast batalionów? Prezydent: Celem szczytu NATO wzmocnienie wschodniej flanki

Celem szczytu NATO w Madrycie powinno być wzmocnienie wschodniej flanki Paktu – mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w...

zobacz więcej

Podczas wizyty w Adażi prezydent Duda powiedział, że miał odwiedzić żołnierzy stacjonujących na Łotwie już wcześniej.

– Nie dotarłem do państwa w kwietniu, bo wtedy w jakimś sensie pojechałem, by przekonać się na własne oczy, po co tutaj jesteście. Pojechałem do Kijowa na zaproszenie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego i także do Irpienia i Borodianki, skąd kilka dni wcześniej zostały wyparte wojska rosyjskie – mówił Andrzej Duda.

– Każdy, kto zobaczył Irpień, Borodiankę, Buczę, Mariupol i inne miejsca na Ukrainie, wie doskonale, po co dzisiaj na wschodniej flance NATO są wojska sojusznicze i dlaczego nasi żołnierze pełnią służbę także i w innych krajach, pełniąc służbę dla bezpieczeństwa innych państw, narodów i Sojuszu jako całości – podkreślił prezydent.

Zobacz także: Prezydent: Polska będzie zabiegać o dalsze wzmacnianie flanki wschodniej


Jak dodał, żołnierze Sojuszu stacjonują na wschodniej flance NATO „po to, by nikt nas nie napadł”. – Dlatego że z uwagi na naszą siłę i nasze przygotowanie, z uwagi na naszą wspólną sojuszniczą gotowość i twardość po prostu się to nie opłaca – podkreślił Duda.

– Każdy, kto zostanie na naszej ziemi dostrzeżony jako napastnik, jako ten, kto na nią wkroczył i który ją atakuje i który chce ją zająć, zostanie natychmiast wyparty lub zniszczony. Dlatego się to właśnie nie opłaca – tak ma być – oświadczył prezydent.
teraz odtwarzane
Prezydent Duda w Adażi na Łotwie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej