RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Koźlątko z wyjątkowo długimi uszami może trafić do Księgi Rekordów Guinessa

Młoda koza Simba w Pakistanie (fot. Yousuf Khan/Anadolu Agency via Getty Images)
Młoda koza Simba w Pakistanie (fot. Yousuf Khan/Anadolu Agency via Getty Images)

W Pakistanie urodziło się koźlątko z wyjątkowo długimi uszami, które mierzą 46 cm długości. Jego właściciel zgłosił ją do Księgi Rekordów Guinessa. Na decyzję trzeba jednak jeszcze poczekać.

Stado kóz robi karierę w Kalifornii. Mają zjeść suchą trawę [WIDEO]

W pobliżu miasta Paso Robles w Kalifornii wypuszczono stado kóz, aby pomagały w zapobieganiu pożarom poprzez zjadanie m.in. suchej trawy. Ten...

zobacz więcej

Koźlątko przyszło na świat 7 czerwca w Karaczi. Właściciel dał mu na imię Simba na cześć bohatera słynnego filmu animowanego „Król lew”.

Jak podaje „The Mirror”, właściciel zgłosił koźlątko do Księgi Rekordów Guinnessa. Choć na decyzję w tej sprawie trzeba jeszcze zaczekać, to ma ono szansę, by trafić do grona rekordzistów. Do tej pory odnotowano w niej psy z najdłuższymi uszami, ale kóz nie zarejestrowano.

Zobacz także: Tysiące kóz na kalifornijskim wzgórzu


Długie uszy u zwierząt to ich ewolucyjne przystosowanie do gorącego klimatu, pozwalające obniżyć temperaturę ciała. Służą one jako swego rodzaju radiatory.

W Karaczi temperatury teraz przekraczają 30 st., więc długie uszy mogą się przydać. Jednak Simbie teraz mogą przeszkadzać; gdy chodzi, końce uszu ciągną się po ziemi. Ich niezwykła długość to zapewne efekt anomalii genetycznej. Zwierzę przyciągnęło uwagę okolicznych mieszkańców. Wpisanie koźlątka do Księgi Rekordów Guinnessa mogłoby sprawić, że stanie się jeszcze bardziej popularne.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej