RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje lektor Krzysztof Żurek. Przez lata był związany z TVP

Krzysztof Żurek nie żyje (fot. PAP/Marcin Bielecki)
Krzysztof Żurek nie żyje (fot. PAP/Marcin Bielecki)

Nie żyje lektor i spiker radiowy Krzysztof Żurek – informuje TVP3 Wrocław, z którą był związany od wielu lat i był tam głosem oprawowym. Żurek miał 50 lat. Zmarł nagle podczas pracy.

Zagrał w ponad 200 filmach. Nie żyje ceniony aktor

Nie żyje hollywoodzki aktor Philip Baker Hall. Zagrał w ponad 200 filmach, głównie w rolach drugoplanowych. Miał 90 lat.

zobacz więcej

Krzysztof Żurek zmarł w poniedziałek 20 czerwca. Nagle zasłabł podczas pracy i nie udało się go uratować. Jeszcze niedawno w dobrym zdrowiu uczestniczył w VI Ogólnopolskim Spotkaniu Lektorów.

Żurek współpracował z wrocławskim oddziałem Telewizji Polskiej przez blisko 20 lat. Lektor czytał teksty do zwiastunów programów, spotów autopromocyjnych, ale też dużych produkcji TVP.

Pracę zaczynał w lokalnej rozgłośni radiowej, by na początku XXI w. trafić do RMF FM, gdzie pracował jako dziennikarz muzyczny. Gościnnie prowadził też audycję w RMF Classic i współprowadził poranną audycję „Studio Bałtyk” Radia Szczecin.

Miał też aktorskie epizody w serialach produkowanych we Wrocławiu – w „Biurze kryminalnym” TVP2, „Warto kochać” TVP1 czy „Fali zbrodni” i „Pierwszej miłości” Polsatu.

TVP3 Wrocław podaje, że Żurek wraz z żoną był członkiem folkowego zespołu tanecznego. W 2021 r. wzięli ślub kościelny, a na początku czerwca tego roku świętowali na swoim weselu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej