RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Poważne straty Rosji w dowództwie wojsk powietrznodesantowych

Rosyjskie straty na Ukrainie (fot. Facebook/GeneralStaff.ua)
Rosyjskie straty na Ukrainie (fot. Facebook/GeneralStaff.ua)

Rosjanie ponoszą poważne straty w dowództwie wojsk powietrznodesantowych; są zmuszeni rekrutować do służby oficerów rezerwy, proponują im trzymiesięczne kontrakty – poinformował na Facebooku Sztab Generalny ukraińskiej armii.

Straty Rosjan na Ukrainie. Sztab Generalny podał nowe dane

Od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 33 350 żołnierzy, w tym około 200 w ciągu ostatniej doby – podał w sobotę Sztab...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

„Według dostępnych informacji z powodu znacznych strat w dowództwie jednostek powietrznodesantowych nieprzyjaciel zmuszony jest do rekrutacji oficerów rezerwy do służby wojskowej, z krótkoterminowymi kontraktami na okres trzech miesięcy” – informuje sztab w podsumowaniu sytuacji operacyjnej.

Oprócz tego sztab podał, że w ciągu ostatniej doby wojskom ukraińskim udało się odeprzeć działania ofensywne sił rosyjskich prowadzone na kierunku Słowiańska w obwodzie donieckim; na kierunku Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim „trwa ostrzał jednostek naszych wojsk z artylerii różnego kalibru”. Walki trwają na kierunku miasta Bachmut, położonego na południowy-zachód od Siewierodoniecka.

Zobacz także: Duże straty rosyjskiej armii


„Na wodach Morza Czarnego i Azowskiego pięć okrętów wyposażonych w broń precyzyjną jest utrzymywanych w gotowości do ataku rakietowego na obiekty na terytorium Ukrainy” – podkreślił sztab generalny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej