RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje aktorka Anna Grzeszczak-Hutek. Grała w wielu znanych filmach

W Łodzi zmarła aktorka Anna Grzeszczak-Hutek (fot. Shutterstock/Martyn Jandula)
W Łodzi zmarła aktorka Anna Grzeszczak-Hutek (fot. Shutterstock/Martyn Jandula)

W Łodzi zmarła aktorka Anna Grzeszczak-Hutek. Występowała w łódzkich teatrach, m.in w „Klątwie” Wyspiańskiego i „Człowiek jak człowiek” Bertolda Brechta. Grała też w takich filmach jak: „Barwy ochronne”, „Dom zły”, „Róża”, „Ida”, „Wołyń”, „Powidoki” i „Legiony”.

Zagrał w ponad 200 filmach. Nie żyje ceniony aktor

Nie żyje hollywoodzki aktor Philip Baker Hall. Zagrał w ponad 200 filmach, głównie w rolach drugoplanowych. Miał 90 lat.

zobacz więcej

Aktorka Anna Grzeszczak-Hutek zmarła w 16 czerwca w Łodzi. O jej śmierci poinformował mąż artystki, reżyser Jerzy Hutek.

Koleżanki i koledzy zmarłej wspominają zmarłą, jako utalentowaną artystkę, ale przede wszystkim – co podkreślają – wspaniałego człowieka. „Odeszła bardzo dobra aktorka, ale przede wszystkim osoba wielkiej zacności, lubiana, urocza kobieta z ogromnym poczuciem humoru” – podkreślił aktor i wieloletni prezes łódzkiego oddziału ZASP Maciej Małek.

„Nasze losy artystyczne, zwłaszcza kobiet, bywają krótkie, ale Hania, choć odeszła z teatru, była przecież czynna zawodowo. Zapamiętam ją przede wszystkim jako wspaniałego człowieka” – wspominała koleżankę ze sceny aktorka Bogusława Pawelec-Małek.

Nie żyje znany raper. Był synem piłkarza reprezentacji Polski

Nie żyje Aleksander Kosowski, raper znany jako Big Scythe. 25-letni muzyk od dłuższego czasu zmagał się z poważną chorobą. Prywatnie był synem...

zobacz więcej

Anna Grzeszczak-Hutek urodziła się 17 lipca 1948 roku w Łodzi w rodzinie o tradycjach prawniczych i sama też studiowała prawo na Uniwersytecie Łódzkim. W 1976 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Telewizyjną, Filmową i Teatralną w Łodzi. W tym samym roku wystąpiła w „Barwach ochronnych” w reż. Krzysztofa Zanussiego.

Aktorka występowała na łódzkich scenach m.in jako Młoda w „Klątwie” Stanisława Wyspiańskiego w Teatrze Ziemi Łódzkiej; Wanda w „Legendzie” Wyspiańskiego i wdowa Begbick w „Człowiek jak człowiek” Bertolda Brechta w Teatrze Nowym w Łodzi, Pani Jourdain w „Mieszczanienie szlachcicem” Moliere'a, a także Matka w „Klątwie” Wyspiańskiego w Teatrze Jaracza w Łodzi.

Grała też wielu filmach, m.in: „Barwy ochronne”, „Psy”, „Edi”, „Dom zły”, „Róża”, „Ida”, „Sąsiady”, „Wołyń”, „Powidoki” i „Legiony”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej