RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zniknęli w nurcie Wisły w Górze Kalwarii. Jakie rezultaty drugiej doby poszukiwań?

Poszukiwania nie przynoszą rezultatu (fot. PAP/Jakub Kamiński)
Poszukiwania nie przynoszą rezultatu (fot. PAP/Jakub Kamiński)

„WOPR, straż pożarna i policja od rana kontynuują poszukiwania dwóch młodych ludzi, którzy w niedzielę przy plaży w Górze Kalwarii kąpali się w Wiśle i zniknęli w jej nurcie” – poinformowała dyżurna grupy interwencyjnej Góra Kalwaria piaseczyńskiego WOPR.

Samochód z rodziną wpadł do zalewu. Biegli ustalili przyczynę śmierci

Ustalono przyczynę śmierci czteroosobowej rodziny, która zginęła w lutym w Dziwnowie. Samochód, którym podróżowali, wpadł do zalewu. – Biegli...

zobacz więcej

W zdarzeniu uczestniczył też trzeci chłopak, ale udało mu się dopłynąć do brzegu. W poszukiwania jego kolegów w niedzielę do późnego wieczora zaangażowane były obok WOPR, policja rzeczna i straż pożarna. W poszukiwaniach korzystano między innymi z dronów i sonaru. W poniedziałek od rana akcja jest kontynuowana.

„Wspólnie z policją od godz. 8.30 kontynuujemy działania na Wiśle w rejonie mostu samochodowego do wysokości miejscowości Wólka Dworska. Pracują tam trzy nasze łodzie – dwie z Ochotniczej Straży Pożarnej i jedna z PSP” – powiedział w poniedziałek oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie mł. bryg. Łukasz Darmofalski.

Rzecznik zaznaczył, że czwarta łódź strażaków z OSP pływa też w rejonie miejscowości Gassy przy przeprawie promowej. „Do tej pory poszukiwania nie przyniosły rezultatu” – powiedział Darmofalski.

Według danych statystycznych policji w niedzielę 19 czerwca utonęło w Polsce dziewięć osób. To najwyższa dzienna liczba takich wypadków w czerwcu - do tej pory łącznie w obecnym miesiącu odnotowano 37 utonięć.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej