RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Duże pożary lasów w Wielkopolsce

W akcji biorą udział samoloty gaśnicze(fot. PAP/Piotr Polak; zdjęcie ilustracyjne)
W akcji biorą udział samoloty gaśnicze(fot. PAP/Piotr Polak; zdjęcie ilustracyjne)

22 jednostki straży pożarnej wspierane przez trzy samoloty gaśnicze walczą z pożarami lasów w Wielkopolsce. Drzewa palą się z okolicach Wielenia. Zgłoszenia strażacy otrzymali w niedzielne popołudnie.

Płoną lasy na Mierzei Wiślanej. Znaleziono śmieci i ślady ogniska

Leśnicy z nadleśnictwa Elbląg informują o pożarach, jakie w ostatnich dniach gaszą strażacy na Mierzei Wiślanej. Do pożarów przyczyniają się osoby,...

zobacz więcej

Dyżurny wielkopolskiej PSP przekazał , że zgłoszenie o pożarze lasu niedaleko miejscowości Wrzeszczyna strażacy otrzymali około godz. 13.30. Obecnie z ogniem walczy tam 11 strażackich zastępów. Część jednostek biorących udział w akcji gaśniczej została zadysponowana do kolejnego pożaru lasu w tym samym powiecie, w miejscowości Brzeźno niedaleko Wielenia. Zgłoszenie o tym zdarzeniu strażacy otrzymali po godz. 15. „Tam również jest 11 zastępów straży oraz trzy samoloty, dromadery, które robią zrzuty wody” – powiedział dyżurny.

Oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie mł. kpt. Artur Kłos powiedział, że oba pożary mają po około 1 ha powierzchni. „Pożar w Brzeźnie zaczął się po zerwaniu linii energetycznej, pożar w okolicach Wrzeszczyny prawdopodobnie też, ale to jeszcze nie jest potwierdzone” – zaznaczył.

Dodał, że do wsparcia walki z pożarem w Brzeźnie wysłano jednostki straży z powiatu szamotulskiego. Jak przyznał, zakończenie akcji gaśniczej w obu miejscach utrudniają silne podmuchy wiatru.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej