RAPORT

Wojna na Ukrainie

Polska specjalność. Biało-Czerwoni zdominowali Diamentową Ligę

Malwina Kopron i Wojciech Nowicki triumfowali w mitingu Diamentowej Ligi (fot. PAP/EPA/KIMMO BRANDT/CHRISTOPHE PETIT TESSON)
Malwina Kopron i Wojciech Nowicki triumfowali w mitingu Diamentowej Ligi (fot. PAP/EPA/KIMMO BRANDT/CHRISTOPHE PETIT TESSON)

Wojciech Nowicki i Malwina Kopron wygrali konkurs rzutu młotem w zawodach Diamentowej Ligi w Paryżu. Paweł Fajdek był drugi. Do tego Nowicki rzutem na odległość 81,25 m ustanowił rekord mitingu.

Wielki mecz Hurkacza. W finale zagra z Rosjaninem

Hubert Hurkacz pokonał Australijczyka Nicka Kyrgiosa 4:6, 7:6 (7-2), 7:6 (7-4) i awansował do finału tenisowego turnieju ATP na trawiastych kortach...

zobacz więcej

Nowicki w pierwszej próbie uzyskał 80,45 m i objął prowadzenie w konkursie. Mistrz olimpijski z Tokio oddał aż cztery rzuty powyżej 80 metrów, a w czwartej serii powiększył przewagę nad rywalami, gdy posłał młot na odległość 81,25 m.

Tym rzutem Polak ustanowił rekord Diamentowej Ligi. Poprzedni – 80,28 z 2016 roku – należał do Fajdka, który w sobotę zajął drugie miejsce wynikiem 80,11 m.

Trzeci był Francuz Quentin Bigot - 78,12 m.

Biało-Czerwoni zdominowali też zmagania młociarzy w czwartek w Oslo, gdzie triumfował Fajdek, a Nowicki był trzeci.

Wśród pań w sobotę najlepsza była Kopron. Polska brązowa medalistka igrzysk w Tokio w trzeciej próbie uzyskała 71,33 m. Druga była Rumunka Bianca Florentina Ghelber – 71,15 m, a trzecie miejsce wynikiem 69,02 m zajęła Francuzka Rose Loga.

W tym roku rywalizacja w rzucie młotem wróciła do programu mityngów Diamentowej Ligi po dłuższej przerwie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej