RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Scholz po powrocie z Kijowa stwierdza, że „z Putinem koniecznie trzeba rozmawiać”

Olaf Scholz: nie będzie dyktatu pokoju (fot. photocosmos1/Shutterstock.com
Olaf Scholz: nie będzie dyktatu pokoju (fot. photocosmos1/Shutterstock.com

Najnowsze

Popularne

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz broni bezpośrednich rozmów z Władimirem Putinem i zapowiada kolejne. „Z Putinem koniecznie trzeba rozmawiać” , – Będę to nadal robić, podobnie jak prezydent Francji – powiedział polityk po powrocie z Kijowa w wywiadzie telewizyjnym przeprowadzonym w języku angielskim przez agencję dpa. Stwierdził, że niektóre kraje i niektórzy przywódcy muszą rozmawiać z Putinem.

Wizyta Macrona i Scholza w Kijowie. „Mocne słowa, czas na czyny”

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz, prezydent Francji Emmanuel Macron, premier Włoch Mario Draghi i prezydent Rumunii Klaus Iohannis podczas wizyty w...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Rozmowy z prezydentem Rosji muszą być jasne. – Mówię na przykład to samo, co mówię pani – powiedział Scholz do reporterki.

Przeczytaj także: Scholz w Kijowie. Perspektywa unijna dla Ukrainy – tak, nowa broń – nie

– Proszę zrozumieć, że nie będzie podyktowanego pokoju – zapewniał. A, jak dodał, myślenie, że można „rabować ziemię i mieć nadzieję, że czasy się zmienią i wszystko wróci do normy, to jest błąd”. Podkreślił, że wzywa również Putina do wycofania swoich wojsk z Ukrainy i osiągnięcia porozumienia z Ukrainą, które byłoby dla tego kraju akceptowalne i odpowiednie.

Co z bronią obiecaną Ukrainie przez Niemcy?


Według kanclerza obiecane przez Niemcy dostawy ciężkiej broni na Ukrainę dotrą na czas, aby wesprzeć kraj w walce o Donbas. Przemysł pracuje nad zapewnieniem możliwości dostarczenia broni. Jednak konieczne jest, aby ukraińscy żołnierze byli szkoleni w zakresie nowoczesnych systemów. – Bez szkolenia nie można używać broni – powiedział Scholz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej