RAPORT

Pogarda

„Katastrofa Niemiec”. Ambasador Rosji straszy całkowitym wyłączeniem Nord Stream 1

Rosja zakręci kurki Nord Stream 1? (fot. PAP/Photoshot)
Rosja zakręci kurki Nord Stream 1? (fot. PAP/Photoshot)

Najnowsze

Popularne

Gazociąg Nord Stream 1 wykorzystuje obecnie niecałe 60 proc. swoich nominalnych zdolności przesyłowych. Ceny surowca galopują, a urzędnicy Władimira Putina straszą, że pójdą jeszcze o krok dalej. – Gazociąg Nord Stream 1, który dostarcza gaz z Rosji do Europy pod Morzem Bałtyckim, może zostać tymczasowo wyłączony – przekazał w czwartek ambasador Rosji przy Unii Europejskiej Władimir Czyżow.

PR-owa akcja liderów państw zachodnich. Ukraińcy: Europa nas zdradziła

Ponad trzy miesiące wojny musiały minąć, by na Ukrainę przyjechali liderzy Niemiec, Francji i Włoch. Korespondentka TVP w Kijowie relacjonuje, że...

zobacz więcej

Rosja ostrzegła, że przepływ gazu do Europy przez Nord Stream 1 może zostać wstrzymany po rzekomych problemach z naprawą turbin spowodowanych brakiem komponentów z powodu sankcji.

Zobacz także:   Szwajcaria podnosi stopy. Pierwszy raz od 15 lat

Wypowiedź ambasadora dla agencji RIA Nowosti cytują m.in. Reuters i „Guardian”.

Rosjanin miał ocenić, że całkowite zatrzymanie przepływów w gazociągu, który dostarcza gaz z Rosji do Europy pod Bałtykiem, byłoby „katastrofą dla Niemiec”.

Zamach terrorystyczny na władze Ukrainy. MSW informuje

– Dzięki informacjom ze źródeł operacyjnych udało nam się udaremnić zamach terrorystyczny na władze państwa – oświadczył wiceminister spraw...

zobacz więcej

W środę minister gospodarki Niemiec Robert Habeck ostrzegał, że Rosja próbuje wywołać problemy poprzez obecne przerwy w dostawach gazu.

– Uzasadnienie strony rosyjskiej jest po prostu pretekstem. Jest to oczywiście strategia mająca na celu tworzenie niepewności i podniesienie cen – mówił.

Zobacz także ->  Potężne płomienie. Pożar na największym rosyjskim polu gazowym [WIDEO]

Niemiecki urząd regulacyjny BNetzA informował z kolei, że przepływ gazociągiem Nord Stream 1 jest obecnie na poziomie poniżej 100 mln m sześć. dziennie. Przepływy gazociągiem malały od kilku dni, ale teraz - jak podkreśla BNetzA, utrzymują się na stałym poziomie i nie spadają bardziej.

We wtorek Gazprom przekazał, że nie może rzekomo przesyłać Nord Streamem 1 więcej niż 100 mln m sześc. gazu dziennie z powodu braku sprężarki, która nie wróciła do tłoczni Portowa z naprawy u producenta - Siemensa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej