RAPORT

Pogarda

Zamach terrorystyczny na władze Ukrainy. MSW informuje

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. EPA/SERGEY DOLZHENKO, PAP/EPA)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. EPA/SERGEY DOLZHENKO, PAP/EPA)

Najnowsze

Popularne

– Dzięki informacjom ze źródeł operacyjnych udało nam się udaremnić zamach terrorystyczny na władze państwa – oświadczył wiceminister spraw wewnętrznych Ukrainy Jewhen Jenin. – Więcej na ten temat będzie można powiedzieć po naszym zwycięstwie w wojnie z Rosją – dodał.

Korea Północna ogłosiła wybuch epidemii nieznanej dotąd choroby układu pokarmowego

Korea Północna zgłosiła wybuch niezidentyfikowanej „epidemii jelitowej”, która prawdopodobnie dodatkowo obciąży nadwyrężony już system opieki...

zobacz więcej

Polityk zwrócił uwagę na wsparcie działań ukraińskich służb przez ludność cywilną.

Jak podkreślił Jenin, chodzi zarówno o właściwe traktowanie czasowych ograniczeń, w tym godziny policyjnej, jak i o informowanie organów ścigania o podejrzanych osobach.

Zobacz także:   USA: Prezydent Biden oskarża koncerny naftowe o celowe podwyższanie cen paliw

– Zgodne z prawdą jest zazwyczaj jedno takie zawiadomienie na dziesięć, ale warto, bo wykrywanie sabotażystów to kluczowy czynnik zapewniający bezpieczeństwo publiczne w czasie wojny. Właśnie dzięki takim doniesieniom zapobiegliśmy zamachowi na kierownictwo naszego państwa – powiedział Jenin, cytowany przez serwis internetowy MSW.

Boże Ciało. W Warszawie msza święta z centralną procesją

Po dwóch latach epidemii na trasę ulicami Warszawy wraca w tym roku centralna procesja Bożego Ciała. Mszy św. w warszawskiej archikatedrze będzie...

zobacz więcej

Wiceminister przekazał, że w kraju zatrzymano dotychczas i przekazano Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) ponad 800 osób podejrzewanych o działalność dywersyjną i zwiadowczą na rzecz Rosji.

Zobacz także:   Rosja używa gruzińskiego systemu finansowego do obchodzenia sankcji

W ocenie Jenina większość dywersantów ma za zadanie namierzanie celów (wrogich ostrzałów na Ukrainie), ujawnianie pozycji ukraińskich formacji zbrojnych, a także weryfikowanie skuteczności rosyjskich ataków rakietowych i artyleryjskich.

– Proszę, by nadal informować policję o podejrzanych osobach. Nie traćcie czujności nawet w miejscach oddalonych od linii frontu i koniecznie zwracajcie uwagę na bezpieczeństwo dzieci – zaapelował Jenin.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej