RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Szybowiec spadł na płytę lotniska. Pilot przeżył

Informację otrzymaliśmy na platformę Twoje Info (fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne)
Informację otrzymaliśmy na platformę Twoje Info (fot. Pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Szybowiec spadł podczas lądowania na płytę lotniska aeroklubu w Lubinie (woj. dolnośląskie). Rannego pilota przewieziono do szpitala. Informację otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Zderzenie tramwajów w Łodzi. Są ranni

Osiem osób zostało rannych, w tym sześć trafiło z różnymi obrażeniami ciała do szpitala w wyniku zderzenia dwóch tramwajów, do którego doszło w...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 13 w Lubinie na lotnisku przy ul. Spacerowej. – Podczas wykonywania podejścia do lądowania szybowiec spadł na ziemię i uderzył o płytę lotniska tylną częścią. Pilot jest przytomny, został zabrany do szpitala na badania – informuje TVP3 Wrocław asp. sztab. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Jak podało Radio Wrocław, na miejsce wypadku lotniczego jadą przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego, którzy przeprowadzą dochodzenie wyjaśniające przyczyny zdarzenia.

Lotnisko przy Spacerowej zarządzane jest przez Aeroklub Zagłębia Miedziowego. Port położony jest 3 km na północ od centrum miasta. Od kilku dni w tym miejscu trwa Wiosenny Obóz Przelotowy, podczas którego piloci podnoszą swoje kwalifikacje, doskonalą umiejętności przelotowe, trenują i ustanawiają na szybowcach nowe rekordy. Wydarzenie ma potrwać do 25 czerwca.

Niedługo przed wypadkiem oficjalny profil aeroklubu na Facebooku zamieścił obszerną fotorelację z przygotowań do dzisiejszych treningów. Portal lubin.pl informuje, że pilot uczestniczący w wypadku jest jednym z gości spoza Lubina, którzy przyjechali na wspomniany obóz.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej