RAPORT

Wojna na Ukrainie

Czy Anita Włodarczyk wystartuje na mistrzostwach świata? Zapadła decyzja

Anita Włodarczyk nie wystartuje podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata (fot. PAP/Tytus Żmijewski)
Anita Włodarczyk nie wystartuje podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata (fot. PAP/Tytus Żmijewski)

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk potwierdziła, że z powodu kontuzji nie wystartuje w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Eugene (15–24 lipca) ani w mistrzostwach Europy w Monachium (15–21 sierpnia).

Anita Włodarczyk zatrzymała złodzieja, który chciał włamać się do jej auta

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk poinformowała, że doznała kontuzji i przejdzie operację. Powód jest zaskakujący....

zobacz więcej

„Mój sezon lekkoatletyczny dobiegł końca. Jestem już po udanej operacji pod okiem dr. Roberta Śmigielskiego. Wiara i optymizm mnie nie opuszcza. Teraz dużo pracy czeka mnie na rehabilitacji. Zrobię wszystko, aby po raz kolejny wrócić na szczyt” – przekazała w mediach społecznościowych.

36-letnia lekkoatletka, rekordzistka świata i zdobywczyni czterech złotych medali MŚ i ME doznała urazu mięśnia dwugłowego uda podczas pogoni za złodziejem, który próbował ukraść jej samochód. Do zdarzenia doszło w czwartek na warszawskim Gocławiu.

„Cudzoziemiec włamał mi się do auta. W pojedynkę pojmałam złodzieja i oddałam w ręce policji. Niestety okupiłam to urazem mięśnia. Kontuzja zdiagnozowana. Dziękuję (polskiej policji - PAP) za szybką interwencję. Po karierze chyba walki MMA, bo oberwało się sprawcy” – napisała Włodarczyk dzień później na Twitterze.

Uraz wykluczył ją także z zakończonych w sobotę mistrzostw kraju w Suwałkach.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej