RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Żadnej rywalizacji z tymi krajami”. Zdecydowane stanowisko ministra sportu Ukrainy

Ukraina nie będzie brała udziału w zawodach ze sportowcami z Rosji i Białorusi (fot. Jeff Gross/Getty Images)
Ukraina nie będzie brała udziału w zawodach ze sportowcami z Rosji i Białorusi (fot. Jeff Gross/Getty Images)

Ukraińscy sportowcy będą bojkotować zawody z udziałem reprezentantów Rosji i Białorusi – powiedział we wtorek minister młodzieży i sportu Ukrainy Wadym Hutcajt, cytowany przez agencję Interfax-Ukraina.

Rybus opuszcza Lokomotiv. Podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa

Maciej Rybus został piłkarzem Spartaka Moskwa – ogłosił klub rosyjskiej ekstraklasy. Polski obrońca podpisał dwuletni kontrakt. Wcześniej bronił...

zobacz więcej

– W przypadku dopuszczenia sportowców z Rosji i Białorusi do uczestnictwa w zawodach międzynarodowych ukraińscy sportowcy gotowi są blokować ich występy i bojkotować takie zawody – powiedział minister.

„Hutcajt przeprowadził wideokonferencję z krajowymi związkami dyscyplin sportowych olimpijskich i nieolimpijskich” – napisał Interfax.

Szef resortu powiedział, że od czasu rozpoczęcia pełnowymiarowej agresji Rosji na Ukrainę zginęło ponad 70 ukraińskich sportowców i trenerów, podczas gdy reprezentanci Białorusi i Rosji szukają możliwości występowania pod neutralną, białą flagą.

– To niedopuszczalne! Sportowcy z tych krajów nie mogą brać udziału w zawodach międzynarodowych ani pod swoją, ani pod neutralną flagą – podkreślił Hutcajt.

Wezwał przewodniczących związków sportowych, by zwracali się do międzynarodowych federacji sportowych w celu niedopuszczenia do takich sytuacji. „Zaproponował również, by zapraszać przewodniczących tych federacji na Ukrainę” – napisano w komunikacie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej