RAPORT

Wojna na Ukrainie

Europoseł za zakazem samochodów spalinowych. Sam jeździ luksusowym BMW

Eurodeputowani Bogusław Liberadzki i Robert Biedroń (fot PAP/Radek Pietruszka)
Eurodeputowani Bogusław Liberadzki i Robert Biedroń (fot PAP/Radek Pietruszka)

Parlament Europejski przegłosował wprowadzenie z końcem 2035 roku zakazu rejestracji nowych samochodów spalinowych. Za zakazem głosowali europosłowie Lewicy z Polski, w tym Bogusław Liberadzki. Solidarna Polska zorganizowała więc konferencję przed biurem polityka i przypomniała, że sam Liberadzki jeździ luksusowym crossoverem SUV, klasyfikowanym do segmentu I premium i wartym kilkaset tysięcy złotych.

Terlecki: Nie zgodzimy się na podatek od samochodów spalinowych

Nie zgodzimy się na podatek od samochodów spalinowych czy podnoszenie wieku emerytalnego; nie ustąpimy w żadnej sprawie, która rzeczywiście...

zobacz więcej

Parlament Europejski w Strasburgu 8 czerwca przegłosował ograniczenie dopuszczalnej emisji CO2 przez nowe auta o 100 proc. Stanowi to część pakietu Fit for 55. Uchwała Europarlamentu przeszła stosunkiem głosów 339 do 249.

„Za” byli m.in. Bogusław Liberadzki, Marek Balt, Marek Belka, Robert Biedroń, Włodzimierz Cimoszewicz, Łukasz Kohut, Leszek Miller i Sylwia Spurek.

Zobacz także:   Bez prawa jazdy i w luksusowych autach. Tak przez lata woził się Piotr Kraśko

We wtorek przed biurem pierwszego z wymienionych polityków pojawili się szczecińscy działacze Solidarnej Polski.

– Spotykamy się tu z dwóch powodów. Z jednej strony po to, żeby przypomnieć mieszkańcom Szczecina, że taka osoba jak pan Liberadzki w ogóle istnieje, bo zbyt często się tu nie pojawia – powiedział radny Dariusz Matecki.

Tak ma wyglądać CPK. Jest decyzja ws. lotniska, pasów startowych, kolei i dróg

Portal tvp.info ustalił, że z kilkuset wersji lokalizacji CPK wybrano jedną, a teraz potwierdzono dla niej wariant inwestorski. Projekt uwzględnia...

zobacz więcej

– Po drugie jest on jednym z ośmiu europosłów z Polski, którzy głosowali za unijnym zakazem sprzedaży samochodów spalinowych. Pan Liberadzki ma dochodu miesięcznie ok. 50 tys. zł. Jeden z jego dwóch samochodów jest warty około 300 tys. Ten pan z całą pewnością będzie mógł sobie pozwolić na zakup samochodu elektrycznego. Pytanie jednak, czy Polaków po 2035 r. również będzie stać na zakup tak drogich aut? – dodawał.

Zobacz także:   Protokół do traktatu lizbońskiego z 2007 r. to „wyjście Wlk. Brytanii z UE”? Wpadka Bogusława Liberadzkiego

Na początku 2021 r. media informowały, że Bogusław Liberadzki ma najdroższe auto ze wszystkich europosłów Lewicy - BMW X5 z 2019 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej