RAPORT

Pogarda

Obajtek odpowiada Tuskowi. „Za pana czasów Orlen ocierał się o rentowność”

Daniel Obajtek odpowiada Donaldowi Tuskowi i(fot. arch.PAP/Adam Warżawa, PAP/Piotr Nowak)
Daniel Obajtek odpowiada Donaldowi Tuskowi i(fot. arch.PAP/Adam Warżawa, PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Prezes PKN Orlen zabrał głos ws. ataków opozycji pod adresem koncernu. „Panie Donaldzie Tusku, za pana czasów Orlen ocierał się o rentowność, mafie paliwowe zarabiały krocie, a jeden prezes Orlenu w pół roku zarobił 6 mln zł” – przypomina w swoim wpisie Daniel Obajtek.

Ekspert zachwycony spotem Tuska. Wcześniej sam pracował dla Platformy

Serwis wirtualnemedia.pl napisał, że wideo Donalda Tuska na stacji PKN Orlem to „hit internetu”. Powołano się przy tym na opinię Mirosława...

zobacz więcej

W poniedziałek politycy Koalicji Obywatelskiej w mediach społecznościowych opublikowali mapę cen paliw w Unii Europejskiej, oskarżając polskie władze o rosnące ceny benzyny w Polsce.

Tusk obiecuje benzynę po 5 zł


W ostatnim czasie wielokrotnie na temat Orlenu i Lotosu wypowiadał się także szef Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. W rozmowie z naTemat były premier stwierdził, że gdyby doszedł do władzy, cena benzyny spadłaby do... 5,19 zł.

Zaatakował przy tym szefa Orlenu Daniela Obajtka mówiąc o „zamiłowaniu do zbytku, pałaców i nieruchomości”.

Obajtek: Pałac oddałem fundacji


W odpowiedzi na ataki polityka PO Obajtek opublikował wpis na Twitterze: „Panie Donaldzie Tusku, za pana czasów Orlen ocierał się o rentowność, mafie paliwowe zarabiały krocie, a jeden prezes Orlenu w pół roku zarobił 6 mln zł” – przypomniał.

Odnosząc się do nieruchomości, o której mówił Tusk, Obajtek podkreślił, że przekazał ją nieodpłatnie na rzecz fundacji. „Zachęcam pana kolegów, żeby zrobili to samo” – dodał. Chodzi prawdopodobnie o hotel Petrochemia i pałac w Srebrnej, udostępnione uchodźcom z Ukrainy. Zobacz także: Fake news Tuska na stacji Lotosu. „Sianie dezinformacji”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej