RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kaczyński: Niemcy są w Europie niezwykle destrukcyjnym elementem

Jarosław Kaczyński (fot. PAP/PLeszek Szymański)
Jarosław Kaczyński (fot. PAP/PLeszek Szymański)

Najnowsze

Popularne

„(Niemcy – red.) Polski nie traktują jak równoprawnego partnera – ich celem jest dzielenie nas, ograniczanie, trzymanie pod butem. (...) I żeby było jasne, chciałbym, by było inaczej, i mam nadzieję, że kiedyś to państwo znajdzie w sobie siłę do głębokiej przemiany. Póki co jest w Europie – stwierdzam to z przykrością – niezwykle destrukcyjnym elementem” – mówił w wywiadzie dla „Gazety Polskiej” Jarosław Kaczyński.

„To musi się skończyć”. Kaczyński: Niemcy mają silną skłonność do Moskwy

Niemcy, podobnie jak Francja, mają silną skłonność do Moskwy. Przez lata rząd niemiecki nie chciał widzieć, co robi Rosja pod przywództwem Putina –...

zobacz więcej

„Berlin z jakiegoś powodu nie chce iść ostro przeciwko Moskwie” – ocenia prezes PiS. „Albo Rosjanie dysponują silnymi argumentami – kompromatami, albo tam się ciągle wierzy w to, że można powrócić do tego, co było” – mówił w wywiadzie Kaczyński.

Prezes PiS ocenia, że Niemcy proces prawdziwej przemiany po zbrodniach, których dokonali, mają jeszcze przed sobą. „Oni bardzo szybko odzyskali po II wojnie światowej znaczenie strategiczne, wprowadzili faktyczną abolicję dla zbrodniarzy. Uznali działanie na rozkaz lub w ramach obowiązującego wówczas prawa za nie przestępcze” – stwierdził.

Kaczyński o „budowie IV Rzeszy”. Niemcy oburzeni, ale przyznają, że to prawda

Są kraje, które „nie pałają entuzjazmem wobec perspektywy budowania na bazie UE IV Rzeszy Niemieckiej” – przypomniał w wywiadzie dla „Gazety...

zobacz więcej

„Niemcy nie rozliczyły się ze zbrodni”


„Wobec tego na przykład mordercy Polaków skazywanych w Oświęcimiu podczas minutowych procesów byli wolni od odpowiedzialności. (...). Trzeba jasno powiedzieć: Niemcy nie rozliczyły się ze zbrodni II wojny światowej, zresztą za zbrodnie I wojny światowej też nie poniosły adekwatnej kary. I dlatego się nie zmieniły. (...) Polski nie traktują jak równoprawnego partnera – ich celem jest dzielenie nas, ograniczanie, trzymanie pod butem” – przekonywał lider PiS.

„Oczywiście dziś nie ma w nich szaleństwa Hitlera, działają innymi metodami, ale gdyby spojrzeć na Bismarcka, to – uwzględniając oczywiście inne okoliczności historyczne – cele są te same. I żeby było jasne, chciałbym, by było inaczej, i mam nadzieję, że kiedyś to państwo znajdzie w sobie siłę do głębokiej przemiany. Póki co jest w Europie – stwierdzam to z przykrością – niezwykle destrukcyjnym elementem” – stwierdził Kaczyński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej