RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Protesty pracowników Ryanair w Hiszpanii. Możliwe odwołania lotów

Pracownicy chcą między innymi powiększenia personelu (fot. Shuttesrtock)
Pracownicy chcą między innymi powiększenia personelu (fot. Shuttesrtock)

Pracownicy obsługi pokładowej linii lotniczych Ryanair w Hiszpanii zapowiedzieli w poniedziałek strajk na przełomie czerwca i lipca. Według mediów realizacja akcji protestacyjnej może doprowadzić do odwołania licznych lotów.

Rekordowa cena galona benzyny w USA

Średnia cena galona benzyny w USA po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 5 dolarów – podało w sobotę American Automobile Association (AAA)....

zobacz więcej

Decyzję w sprawie protestu ogłosiły w poniedziałek w mediach społecznościowych władze związków zawodowych USO i Sitcpla.

Sprecyzowały, że strajk został zaplanowany pomiędzy 24 i 26 czerwca, a także będzie prowadzony 30 czerwca oraz 1 i 2 lipca.

Głównym żądaniem protestujących jest zwiększenie liczby pracowników linii. Zatrudnienie w firmie zostało zmniejszone wskutek pandemii COVID-19 w latach 2020-2021. Oba związki zawodowe oczekują, że protest skłoni Ryanair do negocjacji na temat zwiększenia liczby personelu. Organizacje pracowników bezskutecznie apelują od kilku miesięcy o takie rozmowy.

Według madryckiego dziennika “La Razon" strajk personelu pokładowego Ryanair może doprowadzić w Hiszpanii do odwołania licznych lotów oraz do opóźnień. “Głównymi ofiarami tego protestu będą pasażerowie" - podsumowała stołeczna gazeta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej