RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Salwy śmiechu w sieci. Hołownia przedstawia tego, który „wygrał wojnę z Rosją”

Gen. Różański jest członkiem kolegium Instytutu Strategie 2050 związanego z Hołownią (fot. PAP/Mateusz Marek)
Gen. Różański jest członkiem kolegium Instytutu Strategie 2050 związanego z Hołownią (fot. PAP/Mateusz Marek)

Najnowsze

Popularne

– Gen. Mirosław Różański, jest dowódcą, który jako jeden z nielicznych wygrał wojnę z Rosją – taką informację o swoim doradcy ds. bezpieczeństwa z czasów kampanii prezydenckiej przekazał Szymon Hołownia. Lider Polski 2050 dodał, że chodzi o zwycięstwo w ramach ćwiczeń prowadzonych rutynowo w Siłach Zbrojnych.

– Gen. Mirosław Różański, mój doradca ds. bezpieczeństwa z czasów kampanii prezydenckiej napisał kiedyś książkę o prowokującym tytule: „Dlaczego przegramy wojnę z Rosją”. On jest akurat dowódcą, który wygrał wojnę z Rosją jako jeden z nielicznych – mówił Hołownia.

Przywódca jednej z głównych formacji opozycyjnych szybko uzupełnił, że owe „zwycięstwo” miało miejsce „w czasie ćwiczeń, które się regularnie w polskich Siłach Zbrojnych prowadzi”. Mimo to, opinia o zwycięstwie Różańskiego nad Rosją wzbudziła liczne komentarze. Być może dlatego, że wojska NATO nie ćwiczyły z wojskami Rosji a co najwyżej symulowano ich zachowanie. Polska 2050 uzyskiwała ostatnio w sondażach ok. 10 proc. poparcia, plasując się na 3 – 4 miejscu. Zobacz:

Akcja Hołowni zakończona klapą. Internauci mają ubaw

Szymon Hołownia chciał pokazać, że ceny w Polsce są takie same jak w Niemczech. Opublikował zdjęcia paragonów i napisał, że zrobił „te same zakupy...

zobacz więcej

Nowy sondaż do Sejmu. Uwagę zwraca najbardziej zmiana notowań PiS i PO

Nowy sondaż do Sejmu. Wyniki przeliczono na mandaty

Gen. Mirosław Różański, członek kolegium Instytutu Strategie 2050 związanego z Polską 2050 w latach 2009 – 2011 dowodził 11 Dywizją Kawalerii Pancernej w Żaganiu. W latach 2012 – 2013 kierował Departamentem Strategii i Planowania MON (szefem resortu był wówczas Tomasz Siemoniak z PO), następnie dowódcą Grupy Organizacyjnej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w Warszawie.

Krótko po przegranych wyborach prezydenckich, ale przed końcem swojej kadencji, Bronisław Komorowski mianował gen. Różańskiego dowódcą generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, z którego to stanowiska zrezygnował półtora roku później i przeszedł w stan spoczynku. W 2020 r. dołączył do sztabu Szymona Hołowni.

Były wojskowy krytykuje działania rządu Zjednoczonej Prawicy. Kilka miesięcy temu negatywnie oceniał przerzut żołnierzy i sprzętu do wschodniej części Polski twierdząc, że (odbywające się we wrześniu 2021 r. w Rosji i na Białorusi) manewry „Zapad-21” to „tylko prężenie muskułów” i „nie staną się początkiem większego kryzysu”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej