RAPORT

Wojna na Ukrainie

Słynny pub z serialu „Peaky Blinders” ma być zamieniony w meczet

Popularność nie wystarczyła, by przyciągnąć klientów (fot. PAP/PA)
Popularność nie wystarczyła, by przyciągnąć klientów (fot. PAP/PA)

W kultowym niegdyś pubie The York Road Tavern w Birmingham przez dziesięciolecia panowała atmosfera jak z serialu „Peaky Blinders”. W 2019 roku bar przestał działać i od tego czasu lokal stoi pusty. Niedawno kupiła go Fundacja Muzułmańska ArRahma i chce w nim urządzić meczet.

Snoop Dogg podniósł pensję swojemu osobistemu zwijaczowi jointów. Przez inflację

Jeśli chodzi o dobór swojego personelu Snoop Dogg wyznaje prostą zasadę: jeśli jesteś świetny w czymś, czego potrzebuję, zatrudniam cię. A ponieważ...

zobacz więcej

Kiedyś było to tętniące życiem miejsce – pub The York Road Tavern powstał w latach międzywojennych i długo zachowywał klimat tamtych czasów. Właśnie ze względu na swój klimat stał się scenerią popularnego serialu „Peaky Blinders”, który opowiadał o słynnym gangu z w Birmingham.

Popularność, jaką zyskał pub dzięki tej produkcji, nie wystarczyła jednak do tego, by przyciągnąć klientów i trzy lata temu oldschoolowy bar został zamknięty.

Od niedawna właścicielem budynku jest Fundacja Muzułmańska ArRahma. Kupiła ten budynek wraz z uzyskanym jeszcze przez poprzedniego właściciela pozwoleniem na urządzenie tu niewielkiego hotelu.

Jak informuje „Birmingham Live”, teraz nowi właściciele wystąpili do władz miasta z wnioskiem o zmianę przeznaczenia nieruchomości. Chcą stworzyć tu miejsce kultu religijnego i pozaszkolną placówkę edukacyjną.

Zespół ds. planowania przestrzennego w Radzie Miasta Birmingham ma wydać decyzję w tej sprawie jeszcze w tym miesiącu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej