RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Morawiecki na strzelnicy. Mówi, co z ustawą o dostępie do broni [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Czas, który był czasem spokoju, być może na dłuższy okres minął – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas otwarcia strzelnicy sportowej w Zespole Szkół nr 1 w Myszkowie. Dodał, że wojna na Ukrainie przypomniała nam, że wolność nie jest dana raz na zawsze. – Tak jak pokolenia przed nami musiały walczyć o wolność z bronią w ręku tak i my musimy być czujni – podkreślił szef rządu.

Błaszczak: Jak najwięcej ludzi powinno umieć obsługiwać broń

Nie ma żadnych wątpliwości, że jak najwięcej ludzi powinno być przeszkolonych z obsługi broni, aby potrafili się oni zachować w sytuacjach...

zobacz więcej

– Jeśli Rosji kiedykolwiek miałoby przyjść do głowy, żeby zaatakować Polskę, to Rosja musi wiedzieć, Kreml musi wiedzieć, że w Polsce jest gotowych 40 mln Polaków stanąć z bronią w ręku, aby bronić swojej ojczyzny – podkreślił premier.

Nie ma powrotu „pod but” Rosji


Zwrócił uwagę, że Polska przez długie stulecia byłą „pod butem Rosji”. – Nie chcemy z powrotem tej niewoli. Odrzucamy ich kolonializm, ich imperializm. Jesteśmy w wolnym kraju i będziemy o naszą wolność zabiegać, walczyć – zadeklarował szef rządu.

Wskazał, że jednym z elementów budowy i wzmacniania obronności jest umacnianie siły polskiej armii. – Wzmocnienie jej liczebności, a także uzbrojenia. Konstruowanie nowych typów broni, ich produkcja w Polsce, ale także zakup najnowocześniejszej broni za granicą – wymieniał Morawiecki. Premier zaznaczył, że wzmocnienie działania armii będzie się odbywało – tak jak dotychczas – poprzez wzmocnienie społeczeństwa obywatelskiego.

Premier: Stawiamy na nowoczesne strzelnice


– Każda strzelnica jest potrzebna, ale te nowoczesne, które będą dostępne dla wszystkich mieszkańców to coś, na co dzisiaj stawiamy – dodał Morawiecki.

Zaznaczył jednak, że dostęp do broni to kwestia, która musi podlegać reglamentacji. – Nasi parlamentarzyści najbliższych miesiącach będą pracowali nad specjalną ustawą o dostępie do broni. Trzeba powtarzać, że dostęp do broni jest przede wszystkim po to, byśmy jako państwo byli silniejsi i bardziej przeszkoleni w użyciu broni – podkreślił szef rządu.

Zobacz także: Odsłonięto mural z kpt. Kurpińskim. Premier: Jego ideały wyznaczają nam drogę [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej