RAPORT

Pogarda

„Nie boimy się rosyjskiego szantażu”. Minister o kluczowym znaczeniu Turowa [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa w Bogatyni odznaczyła osoby zaangażowane w rozwiązanie polsko-czeskiego sporu o kopalnię Turów. Jak mówiła na konferencji prasowej: „sporu, który nigdy się nie powinien wydarzyć, który trwał za długo i stanowił zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa energetycznego”.

Koniec z dostawami z Rosji. Lotos ma kupować ropę w Arabii Saudyjskiej

W 2023 r. podstawą produkcji Lotosu będzie ropa arabska od Saudi Aramco, a nie rosyjska. Spółka zrezygnuje całkowicie z dostaw surowca ze wschodu....

zobacz więcej

– Myślę, że tutaj nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważna jest kopalnia (w Turowie) i cały kompleks dla bezpieczeństwa Polski. Przez ten spór dowiedzieliśmy się, jak ważny jest Turów. Szczególnie w tych czasach, gdzie dzisiaj węgiel jest podstawą naszego bezpieczeństwa energetycznego – powiedziała Anna Moskwa.

Minister klimatu podkreśliła, że w przeciwieństwie do wielu państw europejskich możemy powiedzieć, że nie boimy się żadnego szantażu rosyjskiego, bo mamy własne surowce.

W poniedziałek Moskwa spotka się z czeską minister środowiska Anną Hubackovą. W Jeleniej Górze wezmą udział w pierwszym posiedzeniu polsko-czeskiej komisji w związku z podpisaną umową międzyrządową ws. kopalni Turów.

– Będziemy rozmawiać o bieżących tematach. Czesi chcą też przedłużyć działalność swoich kopalni. Rozpoczynają prezydencję w Unii Europejskiej. Chciałabym poznać ich priorytety, ale także przekazać nasze, czyli reformę systemu ETS – dodała Moskwa na konferencji w Bogatyni.

Zobacz także: Polska elektrownia jądrowa. Amerykanie zarezerwowali już turbiny

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej