RAPORT

Wojna na Ukrainie

Media o zakończeniu kariery Jędrzejczyk: Jedna z najlepszych, legendarna

Joanna Jędrzejczyk w trakcie konferencji prasowej przed ostatnią walką MMA dla UFC (fot.Yong Teck Lim/Getty Images)
Joanna Jędrzejczyk w trakcie konferencji prasowej przed ostatnią walką MMA dla UFC (fot.Yong Teck Lim/Getty Images)

Światowe media z szacunkiem odniosły się do decyzji Joanny Jędrzejczyk, która po porażce przez nokaut z Chinką Weili Zhang na gali UFC w Singapurze ogłosiła zakończenie kariery w mieszanych sztukach walki (MMA). „Jedna z najlepszych zawodniczek MMA w historii zawiesza rękawice na kołku” – napisała o polskiej zawodniczce amerykańska stacja ESPN.

Potężny nokaut, Joanna Jędrzejczyk na deskach. Polska gwiazda MMA kończy karierę [WIDEO]

Zawodniczka mieszanych sztuk walki Joanna Jędrzejczyk przegrała przez nokaut w drugiej rundzie z Chinką Zhang Weili podczas gali UFC 275 w...

zobacz więcej

Stacja nawiązała do symbolicznego gestu Jędrzejczyk, która w oktagonie w Singapurze pozostawiła rękawice używane w ostatniej walce.

Zauważono, że gdyby Polka pokonała Zhang, to byłaby pierwsza do walki o tytuł, który w przeszłości długo do niej należał, ale porażka spowodowała decyzję o rozstaniu z zawodowym sportem.

– To było długie 20 lat, a ja w tym roku skończę 35. Trenowałam dłużej niż połowę życia, a teraz chcę być mamą, chcę spróbować sił w biznesie – zaznaczyła w emocjonalnym wystąpieniu tuż po walce mistrzyni UFC w latach 2015-17, która pięciokrotnie z powodzeniem broniła tytułu.

– To nie było zaplanowane, to był impuls, ale miałam to z tyłu głowy od dłuższego czasu – przyznała później na konferencji prasowej. „Jędrzejczyk po gali UFC 275 zdecydowała się zamknąć swoją legendarną karierę” – napisała gazeta „US Today”.

W MMA Polka stoczyła 21 walk, z czego 16 wygrała. Jej bilans w UFC to 10-5. O decyzji Jędrzejczyk napisała też Agencja Reutera: przypomniała, że po raz pierwszy po tytuł sięgnęła w marcu 2015 r., kiedy na gali UFC 185 pokonała Carlę Esparzę.

– Nadszedł czas, by teraz w pełni cieszyć się życiem – podsumowała.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej