RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Rybus opuszcza Lokomotiv. Podpisał kontrakt ze Spartakiem Moskwa

Maciej Rybus (fot. David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)
Maciej Rybus (fot. David S. Bustamante/Soccrates/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Maciej Rybus został piłkarzem Spartaka Moskwa – ogłosił klub rosyjskiej ekstraklasy. Polski obrońca podpisał dwuletni kontrakt. Wcześniej bronił barw innego zespołu ze stolicy Rosji – Lokomotiwu.

Piłka nożna i papierosy: toksyczny związek, który przetrwał

„Mój mały przyjacielu papierosie, spędziłem z tobą więcej chwil niż z kimkolwiek innym. Niszczymy się nawzajem, wzajem oddani sobie” – pisał w...

zobacz więcej

„Z radością ogłaszamy podpisanie kontraktu z polskim lewym obrońcą Maciejem Rybusem na zasadzie wolnego transferu. 32-letni zawodnik dołączy do nas na dwa lata. Witamy, Maciej!” – napisano na koncie Spartaka na Twitterze.

W czerwcu kończy się kontrakt Rybusa z Lokomotiwem, w którym Polak występował od 2017 roku. Rozegrał w nim 136 meczów, strzelił trzy gole i zaliczył 12 asyst. Z moskiewskim klubem wywalczył w 2018 roku mistrzostwo kraju, a w 2019 i 2021 – Puchar Rosji.

Wcześniej grał w Legii Warszawa, Tereku Grozny i Olympique Lyon. W reprezentacji Polski wystąpił dotychczas w 66 meczach (dwie bramki).

Z uwagi na agresję zbrojną Rosji na Ukrainę selekcjoner Czesław Michniewicz nie powoływał Rybusa do reprezentacji, aby m.in. oszczędzić doświadczonemu piłkarzowi zamieszania wokół jego osoby.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej